Další Oranžové hřiště začalo sloužit, tentokrát dětem v Klokočově. Grantové řízení Nadace ČEZ na výstavbu těchto sportovišť je stále otevřené

Děti z Klokočova, místní části Vítkova na Opavsku, mají od prvního červnového dne ke sportu o tři kilometry blíž. Dosud musely dojíždět za sportem až do samotného Vítkova, teď už se mohou scházet na vlastním hřišti. Na první Oranžové hřiště v regionu, které bude sloužit nejen dětem, ale také sportovcům z TJ Sokol Klokočov, získalo město Vítkov rovný milion korun od Nadace ČEZ.

Slavnostní otevření hřiště proběhlo symbolicky na Den dětí. „Mám radost, že se nám v Klokočově podařilo vybudovat moderní sportoviště. A těším se na to, že bude sloužit nejen místním. Bude k dispozici také školám, sportovním klubům a dětským spolkům z celého Moravskoslezského kraje, které do Klokočova jezdí na naši turistickou základnu Střediska volného času Vítkov,“ řekl vítkovský starosta Jakub Cihlář.

Nový sportovní areál vyrostl na místě zastaralého a nevyužívaného antukového hřiště. „Hřiště je opravdu krásné a moderní. Ještě ho chceme doplnit o další drobné atrakce, aby si to tady mohli užít i rodiče s menšími dětmi. Velkou radost z něj mají nejen děti, ale i sportovci z TJ Sokol Klokočov, kteří jsou velmi aktivní v několika sportovních odvětvích,“ doplnila tajemnice Městského úřadu Vítkov Šárka Petrtýlová, která v Klokočově žije.

Slavnostní stříhání pásky v režii starosty Vítkova Jakuba Cihláře (vlevo) a regionálního reprezentanta ČEZ Distribuce Milana Šťastného. Foto: Nadace ČEZ

Slezská vesnice Klokočov, ve které žije kolem 500 obyvatel, leží v Oderských vrších v sousedství vojenského újezdu Libavá. Proslulá je nejen krásnou přírodou, ale také aktivitou místních občanů, kteří se snaží o uchovávání historických tradic, pravidelně pořádají například masopustní průvod.

Grantové řízení Oranžové hřiště zůstává nadále otevřené

Nadace ČEZ dlouhodobě podporuje pohyb na bezpečných dětských, sportovních, víceúčelových, workoutových a dalších hřištích. V Moravskoslezském kraji loni přispěla například na vybudování hřišť v Bohumíně, Petřvaldě Dolní Lhotě. Grantové řízení Oranžová hřiště na podporu výstavby a kompletní rekonstrukce hřišť je stále otevřené, přičemž žádost o nadační příspěvek až do výše 2 mil. Kč mohou podat právnické osoby se sídlem v celé České republice, které splňují kritéria daná Podmínkami grantového řízení Oranžové hřiště.*

/zr/

Na snímku: V Klokočově, místní části Vítkova na Opavsku, nyní mají děti (i dospělí) na hřiště o tři kilometry kratší cestu. Nové Oranžové hřiště jim bylo vybudováno přímo za humny.

Foto: Nadace ČEZ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down