07.12.2016 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dejme africkým dětem šanci na lepší život!

Projekt adopce afrických dětí na dálku neziskové organizace „pro-Contact,z. s.“

V západoafrické Guineji umí číst a psát pouze 30% lidí starších 15-ti let. Negramotnost přispívá k obrovské chudobě této země. Díky Projektu adopce afrických dětí na dálku, které od roku 2004 realizuje nezisková organizace „pro-Contact, z. s.“,  navštěvuje přes tisíc guinejských dětí soukromé školy, kde získávají kvalitní vzdělání. Projekt dětem zároveň zajišťuje nezbytnou zdravotní péči. Adoptivní rodiče z České republiky tak svými finančními příspěvky dávají těmto dětem šanci na lepší život a budoucí profesní uplatnění.

Spoluzakladatelkou sdružení je ing. Rut Schreiberová: „Guinea patří mezi nejzaostalejší a nejchudší země světa a zároveň se nám tam podařilo najít seriózní partnery v místní komunitě, proto volba padla hned na tuto zemi.“  Nezisková organizace „pro-Contact, z. s.“ vybírá do projektu děti, které pomoc a finanční podporu skutečně potřebují. Jsou to děti, které do školy buď nikdy nechodily, nebo ty, které musely ze studií odejít z důvodu špatné finanční situace rodičů.

Jak adopce probíhá? Pokud se někdo rozhodne prostřednictvím adopce na dálku africkým školákům pomoci, nejprve si vybere konkrétní dítě, které adoptuje a finančně podporuje. Nejjednodušším způsobem jak adopci provést, je podívat se na webové stránky www.pro-contact.cz., kde jsou uvedeny čekatelé na adopci. Jsou zde i další důležité informace o celém projektu. Dítě může podporovat nejenom jednotlivec, ale také celá rodina či větší společenství, například škola nebo firma apod. Roční platba na adopci činí 6 300Kč (je možné platit jedenkrát, třikrát ročně nebo měsíčně) a minimální délka trvání adopce je jeden rok. Částku si je možné si odepsat z daní.

Kontakt s dítětem  Účast na Projektu adopce afrických dětí na dálku organizace „pro-Contact, z. s.“ však nespočívá jen v poskytování finančních prostředků, předávaných do Afriky prostřednictvím koordinátorů, kteří také pečlivě sledují využívání darů na daný účel. Adoptivní rodiče jsou se svým dítětem v kontaktu, dostávají od něj průběžně řadu informací. Organizace jim garantuje, že od dítěte dvakrát ročně obdrží obrázek, dopis a aktuální fotografii a na konci školního roku rodiče uvidí také vysvědčení.

Doba trvání adopce Podpora dítěte by měla ideálně trvat po jeho celé studijní období, ale samozřejmě vše záleží na možnostech a zájmu adoptivního rodiče. Pokud podpora ze strany rodičů z nějakého důvodu není již nadále možná, hledá „pro-Contact, z. s.“ vhodné nové adoptivní rodiče, aby dítě mohlo pokračovat ve školní docházce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down