Den pro veřejnost v plzeňském Centru robotiky láká děti a mládež na přírodní vědy

Matematika s robotem, fotografování přírodnin, interaktivní workshop o životě včel nebo například pokusy s hydrogelem. To je jen výčet z bohatého programu, který v jedenácti workshopech nabídne Správa informačních technologií města Plzně ve svém Centru robotiky na dni pro veřejnost s názvem  π [pí] day. Ten se uskuteční v sobotu 11. března. Pořadatelé doporučují rezervovat si místo předem.

„Přivést děti k technickému a přírodovědeckému vzdělání zábavnou formou je ta nejlepší cesta. V Centru robotiky tohle všechno umí, podporují vzdělávání dětí formou hry a bez stresu. Současně školí pedagogy a nabízejí jim podporu do výuky,“ řekl radní města Plzně Daniel Kůs, do jehož gesce patří činnost Správy informačních technologií.

„Již mnoho let prostřednictvím Centra robotiky připravujeme dny otevřených dveří pro děti a jejich rodiče. Pí day pojmenovaný po Ludolfově čísle pořádáme druhým rokem. Popularizace přírodovědeckých a technických oborů je jedním z našich cílů,“ uvedl ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora.

Podle Martiny Cekové, ředitelky Centra robotiky, je tento den pro veřejnost připraven s cílem zaujmout děti tématem přírodních věd: „Během jednotlivých workshopů budou účastníci pracovat v týmech, komunikovat a stanovovat hypotézy, které následně ověří prostřednictvím svého bádání.“  

Jednotlivé workshopy jsou připraveny pro děti z různých ročníků základních škol. Nejmenší se mohou zúčastnit interaktivního workshopu o životě včel. Větší děti se stanou vědci díky workshopu Experimentujeme s hydrogelem a prozkoumají, jaké vlastnosti tento polymer má a kde ho můžeme využívat.

Pro zájemce o fotografování jsou připraveny dva workshopy. První bude probíhat v ateliéru a děti si vyzkouší práci se zeleným plátnem, druhý workshop se uskuteční v exteriéru.

Fyzikálním tématům se bude věnovat hned několik workshopů. Kupříkladu Udržíš teplo? je název dílny, ve které budou děti pracovat rukama i hlavou. S termokamerami budou děti experimentovat na dvou workshopech a díky nim uvidí i to, co běžným okem nelze zahlédnout.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down