Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Detaily, které však vypovídají o mnohém…

Revitalizace bytových i rodinných domů mění nejen bydlení lidí, kteří v nich žijí, ale významně i vzhled obcí. Vnímáme to většinou vcelku, ale mnohdy nám zůstanou v paměti detaily. Jedním z takových detailů je vstup do domu. Místo, kolem něhož často projdeme jen bez povšimnutí, ale kde mnohokrát strávíme třeba i několik minut.

Ve srovnání s revitalizací celého domu je to opravdu detail. Dá se přirovnat ke klasickému úsloví »na první pohled«. Když v domě nebydlíte, napoví, kam jdete. Když v domě bydlíte, je to o pocitu, s nímž vstupujete do svého domova. Pro dobrý pocit má obojí velký význam.

Pro příklad se můžeme podívat do Městské části Praha 9. Na jaře a v létě v loňském roce tam v Novoborské ulici neratovická společnost KASTEN rekonstruovala vnější i vnitřní vstupní portály panelového domu č. 612-620.

Součástí rekonstrukce byly povrchové úpravy ostění a čelních panelů kontaktně zateplovacím systémem s napojením na již existující zateplení fasády, provedené v minulých letech. Vlastní vstupní portály byly vyměněny za nové hliníkové, byla namontována nová zvonková tabla a instalovány nové moderní domovní telefony. Pod zvonková tabla byly nainstalovány shozové koše, díky nimž se odstraní povalování nechtěných inzertních časopisů a letáků ve vchodech. Obyvatelé domu v to velmi doufají.

Zrekonstruovány byly rovněž interiéry jednotlivých vstupů. Vyměněna dveřní křídla, upraveny stěny, stropy a podlahy, instalovány nové, na zakázku vyrobené, poštovní schránky, které se staly dominantou každého vchodu.

Aby byli obyvatelé domu co nejméně omezeni, práce byly rozděleny. V první etapě se rekonstruovaly hlavní vstupy v přední části domu a ve druhé etapě zadní vchody. Obyvatelé nebyli nuceni se pohybovat po staveništi a zároveň se snížilo riziko úrazu, k němuž by mohlo dojít.

Jak má KASTEN napsáno na štítu: »Za skvělou stavbou pečlivá firma«, byly všechny práce provedeny s pečlivostí, pracovníkům KASTEN vlastní. S prací, kterou tým pracovníků KASTEN, vedený Martinem Kopeckým, odvedl, jsou obyvatelé domů v č. 612-620 v Novoborské ulici v Praze 9, spokojeni. To ovšem není detail…

Také bezbariérový vstup patří k samozřejmostem rekonstruovaných vstupů do domů č. 612-620 v Novoborské ulici.

Dominantou interiérů jednotlivých vstupů se staly nové, na zakázku vyrobené poštovní schránky.

Jednoduchá prosklená stříška nad každým vchodem je nejen elegantní, ale zcela plní i svůj účel.

FOTO: ARCHIV KASTEN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *