06.06.2022 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Detekce vstupu na pozemek – vhodné zabezpečení pro rozlehlé areály a pozemky

Fyzická ostraha je pro zabezpečení objektů velmi důležitá, ale u větších, rozsáhlejších objektů je těžké zajistit, aby pracovníci byli vždy tam, kde jsou potřeba. Důležité je v tomto případě typy ochran areálu nebo pozemku kombinovat. Základní zabezpečení objektů a areálů je správné oplocení nebo jiná zábrana, která jasně definuje hranici pozemku. Tato prvotní mechanická bariéra zamezí nepovolaným osobám vstupu na pozemek.

Perimetrické zabezpečovací systémy

Perimetrické zabezpečovací systémy detekují skutečnost, že se narušitel rozhodl nerespektovat hranici pozemku a neoprávněně vstoupit do areálu. Systémy se volí podle několika kritérií, kterými jsou například parametry a účel objektu. Bezpečnostní agentura Top security zajistí nejširší možné zabezpečení perimetru areálů a pozemků. Navrhnout lze základní řešení zahrnující například jen přístupové systémy nebo lze vytvořit komplexní ochranu složenou z fyzické ostrahy a elektronických zabezpečovacích prvků, které mohou využívat i biometrické senzory. Perimetrické bezpečnostní systémy se využívají hlavně k zabezpečení logistických center, zabezpečení velkých venkovních areálů, průmyslových objektů, staveb a dalších.

Kamerové systémy

Kamerové systémy jsou vybaveny mnoha chytrými funkcemi, mezi které například patří termální režim, který umožňuje pohodlné sledování oblasti v noci. Další funkcí kamerových systémů může být zjištění osob a vozidel, které v oblasti nemají být díky rozpoznávání obličejů a SPZ. Detekce pohybu zase upozorní na podezřelé změny v areálu. Funkce rozpoznávání osob ve sledované oblasti se hodí hlavně ke sledování pohybu zaměstnanců. Kamerové systémy (CCTV) je možné sledovat i dálkově a mít tak přehled o hlídané oblasti i ze vzdáleného stanoviště. Nové kamery mohou poskytovat barevný záznam i v noci, kamery s vysokým rozlišením a funkcí zoom vám zase ulehčí detailní kontrolu vozidel nebo osob.

Senzory přítomnosti objektů

Senzory přítomnosti objektů detekující hlavně nežádoucí osoby, které vnikly do střeženého prostoru, monitorují neoprávněný pohyb, sledují sabotážní činnost a signály o tomto narušení předávají na určené místo. Senzory se dělí na pasivní a aktivní.

Pasivní senzory

Tento typ senzorů nevyžaduje elektrické napájení. Mechanickou činností dochází k rozpojení či spojení kontaktu mechanického spínače. Mezi pasivní senzory patří například magnetický kontakt nebo tísňový hlásič.

Aktivní senzory

Aktivní senzory k činnosti potřebují napájení z detekčního čidla. K pozitivní reakci senzoru dojde už samotnou přítomnostní, pohybem nebo činností nežádoucí osoby, která se nachází v hlídaném areálu. Mezi aktivní senzory patří například pyroeletrické detektory, akustické detektory, optoelektrické detektory (světelné závory).

Přístupové a docházkové systémy

Mezi další elektronické zabezpečení patří přístupové systémy. Ty umožní vstup jen povolaným osobám. U vstupu se povolaná osoba (zaměstnanec, student apod.) prokazuje kartou, čipem, skenem oční duhovky nebo jinou identifikací a následně je vpuštěna do objektu. Poté máte přehled o osobách, které do objektu vstoupily a také získáte informace o jejich pohybu.

Docházkové systémy mohou být instalovány v podobě turniketů, kdy v jeden čas může projít jen jedna osoba. Tento systém je velmi vhodný, pokud potřebujete kontrolovat přesný počet osob, které vstupují do areálu. Další možností docházkového systému je RFID technologie, která funguje na bázi čipu nebo identifikační karty. Díky této technologii je možné další sledování osob po areálu.

Vzdušné hlídání perimetru

Díky dronům je možné kontrolovat perimetr z výšky a odhalit, co ze země není vidět. Pomocí dronů je možné kontrolovat celé stavby nebo jen střechy, komíny nebo oplocení pozemku. Při použití této technik je kontrola pozemku daleko rychlejší a efektivnější.

Doporučujeme: Novinky z oblasti security

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down