Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Dlažba náměstí skrývá elektroinstalaci

Kompletní regenerace se v roce 2011 završila také v centru Frýdlantu. Náměstí T. G. Masaryka nyní nabízí velkorysou volnou plochu, kde lze uskutečnit řadu akcí.

Průběh a výsledek regenerace náměstí T. G. Masaryka v centru městské památkové zóny ve Frýdlantu v Čechách popsal v dubnové Moderní obci jeden z autorů projektu arch. Vladimír Balda. Co diváka zaujme na první pohled je bezesporu volná nezastavěná plocha náměstí, která se může proměnit v jedno velké pódium, jež ožívá nejrůznějšími akcemi. Tou nejznámější jsou květnové Valdštejnské slavnosti. Nejen během nich vévodí severozápadní části náměstí tribuna, která slouží hudebním, divadelním či sportovním produkcím.


TRVALÁ ELEKTROINSTALACE VE VÝKLOPNÝCH KOLEKTORECH

Při rekonstrukci náměstí se už od počátku počítalo s instalací pódia, proto jsou v dlažbě zabudovány háky pro kotevní lana. »Pódia pro pořádání akcí na náměstí pronajímáme od specializovaných firem s kompletním servisem podle typu akce,« vysvětluje Ing. Libor Štrom, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu. »Pro komorní akce máme stabilní pódium na nádvoří radnice,« dodává. Ostatní zázemí je většinou tvořeno částečně z vlastních zdrojů města, částečně pronájmem (např. mobilní WC). Trhy se pořádají většinou v rámci akcí a prodejci mají vlastní mobi-liář. Závěrečný úklid zajišťuje město.

Produkce všeho druhu na náměstí je možná díky elektroinstalaci, jež je umístěna v zemních výklopných kolektorech (po připojení kabelů se zaklopí zpět do dlažby). V rámci rekonstrukce je vy- budovala specializovaná firma. Tři jsou umístěny v rozích náměstí, jeden v centrální části (kvůli instalaci vánočního stromu).

Tři zemní výklopné kolektory jsou umístěny v rozích náměstí, čtvrtý je v centrální části.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *