Dnes vyšel elektronický newsletter Moderní obce, letos už pojedenácté

Elektronický newsletter je redakcí časopisu připravován každé dva týdny, Zájemci jej dostávají zdarma a jeho odběr není ani vázán na předplatné tištěné Moderní obce.

Dnes byl vydán elektronický newsletteru Moderní obce č. 11/2015. Mj. obsahuje informace o výsledcích XIV. sněmu Svazu měst a obcí ČR, který se uskutečnil minulý čtvrtek a pátek v Olomouci. V závěru svého jednání sněm zvolil Radu SMO, která se má sejít 12. června, aby zvolila nové předsednictvo svazu včetně předsedy SMO.

V newsletteru si rovněž přečtete krátké shrnutí nejdůležitějších změn, které má přinést nový zákon o ochraně památkového fondu. Chystá jej Ministerstvo kultury a v účinnost by měl vstoupit k 1. 1. 2018. Náměstkyně ministra Anna Matoušková pro Moderní obec uvedla i tyto změny:

* Podpora »nepamátek« v památkově chráněných územích, přičemž vlastníci nepamátek dosáhnou např. také na bezplatné informační, poradenské a další odborné služby Národního památkového ústavu.

* V případě staveb pro potřebu bydlení do 150 m2 zastavěné plochy budou náklady na záchranný archeologický výzkum přičteny na vrub subjektu, který tento výzkum povede. Zákon také v oprávněných případech umožní Ministerstvu kultury kompenzovat dotací uplatnění veřejného zájmu prostřednictvím záchranného archeologického výzkumu.

* Na základě systematického posuzování stavu památkově chráněného území Národním památkovým ústavem, vždy v desetiletých cyklech, bude případně měnit hranice nebo podmínky ochrany daného území.

V newsletteru mj. nechybí ani tradiční pestrá nabídka konferencí, seminářů a dalších vzdělávacích akcí, které by v nejbližších dnech mohly zaujmout starosty, radní i zastupitele, stejně jako odborné zaměstnance radnic.*

Jestliže k odběru newsletteru dosud nejste přihlášeni, můžete tak učinit zde: http://profipress.us9.list-manage2.com/subscribe?u=d46da70f17bd670a4cfdeb7a5&id=985cb18e1b

/rš/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *