Do celorepublikové akce Ukliďme Česko se letos zapojí rekordní počet dobrovolníků

Necelý týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko počítají organizátoři ze stejnojmenného spolku na 3400 nahlášených úklidů, což je více než za poslední dva roky dohromady. Společnou generálku na celorepublikové úklidy uspořádali v pondělí 28. března zaměstnanci a zástupci Ministerstva životního prostředí a MČ Praha 10. Úklid proběhl na pražském Bohdalci, nedaleko sídel jejich úřadů. K akci se připojila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková a starostka MČ Praha 10 Renata Chmelová.

Letošní zájem o dobrovolnické uklízení je rekordní. Organizátoři celorepublikové akce již rozeslali 2000 balíčků s úklidovým materiálem. K místním organizátorům v nich poputuje skoro 100 000 pytlů na sběr odpadků a díky velkému zapojení více než 1000 škol také asi 150 000 pracovních rukavic.

Společně se zajištěním úklidového materiálu byla vyhlášena i letošní fotosoutěž. Ty nejzajímavější snímky a videa se v průběhu května objeví na facebookové stránce Ukliďme Česko. „Letos jsme nově zařadili i kategorii Report z úklidu, abychom motivovali, resp. odměnili organizátory, kteří nám po akci vyplní údaje o tom, jak jejich úklid dopadl a připojí zajímavé fotografie, “ vysvětluje Miroslav Kubásek z pořadatelského spolku.

„K dobrovolníkům akce Ukliďme Česko se připojuji řadu let. Líbí se mi, že tahle forma občanské zodpovědnosti k životnímu prostředí je v dobrém nakažlivá, což se ukazuje na letošní ohlašované účasti,” říká Anna Hubáčková a dodává: Aby organizace celorepublikové akce Ukliďme Česko fungovala co nejlépe, ministerstvo ji podpořilo částkou 250 tisíc korun.”

Problémy s nadměrným množstvím odpadu existují asi ve všech městech. Bez zodpovědného a aktivního přístupu je však nevyřešíme – to občanům dlouhodobě a upřímně říkáme, a snažíme se jít v tomto směru příkladem. Do akce Ukliďme Česko se zapojujeme již tradičně. Já osobně ho letos organizuji v Trojmezí už počtrnácté,“ popisuje Renata Chmelová, starostka MČ Praha 10.

Týden před akcí organizátoři ze spolku Ukliďme Česko vyzývají veřejnost: „Zapojit se může každý, překážkou není dokonce ani jazyková bariéra, o čemž svědčí i účast členů vietnamské a ukrajinské komunity. Stačí si jednoduše vybrat úklidovou akci ve vašem okolí na webu https://www.uklidmecesko.cz a příští sobotu 2. dubna jdeme společně na to!“*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down