Do krajů by měly jít „kotlíkové dotace“ ve výši až 9 miliard

Příspěvky na obměnu zastaralých kotlů žadatelům z celé České republiky, které budou rozdělovat kraje, zlepší životní prostředí v celé ČR. Na tiskové konferenci po jednání s hejtmany z Asociace krajů ČR (AKČR) to v pátek 20. března oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec.

„Peníze na výměnu zastaralých kotlů by měly čerpat všechny kraje z nových fondů Evropské unie v programovacím období do roku 2020. Tuto zprávu vřele vítám. Středočeský kraj takzvané kotlíkové dotace rozděloval žadatelům již dvakrát a to velice úspěšně. Výměna starých kotlů za nové, ekologické, významně přispívá ke zlepšení životního prostředí. A to zejména v menších sídlech, kde je každé špatné topeniště velmi silně znát,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který se jednání na zámku ve Štiříně také zúčastnil.

 

Předseda AKČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek na závěrečné tiskové konferenci po setkání na štiřínském zámku pochválil ministra Richarda Brabce za vynikající spolupráci s kraji. Novináře dále informoval, o čem ještě chtějí čeští a moravští hejtmani hovořit na jednání s vládou ČR, které se uskuteční tento týden.  „Podporujeme návrh ministra zemědělství na ochranu našich vinařů. A v neposlední řadě oznámíme, že naši zástupci rezignují na členství v řídícím výboru pro přípravu výběrového řízení na nového dodavatele mýtného systému. Domníváme se, že tento orgán nefunguje. U takového rozhodování hejtmani nemusí být,“ doplnil předseda AKČR Michal Hašek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *