Do roku 2027 má Česko dostat bilion korun z prostředků EU. Většina půjde na regionální rozvoj

Ve čtvrtek 16. prosince odeslala Česká republika prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj do Bruselu jako jedna z prvních členských zemí návrh Dohody o partnerství. Tento dokument je důležitým krokem k čerpání evropské finanční podpory v letech 2021–2027. Celkově by mělo Česko z Unie získat během této doby jeden bilion korun.

„Ministerstvo pro místní rozvoj, které koordinuje čerpání peněz na české projekty z Evropské unie z fondů politiky soudržnosti, posílá Evropské komisi návrh Dohody o partnerství. Ta popisuje pravidla pro následující programové období. Zahájili jsme formální projednávání této dohody a následovat bude dialog o jednotlivých programech. Po celou dobu jejich přípravy jsme komunikovali s potenciálními žadateli v regionech a konzultovali jsme jednotlivé záměry,“ uvedla Klára Dostálová, doslouživší ministryně pro místní rozvoj.

V této souvislosti ministerstvo dokončilo také nastavení společných pravidel pro jednotlivé fondy. Díky nastavením Jednotného národního rámce mohou jednotlivá ministerstva připravovat první výzvy pro další programové období.

Dohodu o partnerství, dokument, který je zastřešujícím dokumentem pro čerpání finančních prostředků z EU fondů v oblasti politiky soudržnosti a jednotlivých programů, dosud schválilo z evropských zemí pouze Řecko. Připravován byl v rámci partnerství zahrnujícího Evropskou komisi, ostatní resorty, regionální i místní samosprávy, zaměstnavatelské i zaměstnanecké svazy, neziskový sektor, akademickou sféru a je tak dokumentem založeným na široké shodě všech zainteresovaných aktérů v ČR.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down