Do Vyškova zamíří zájemci o techniku k údržbě zeleně

Už 2. ročník Mezinárodní odborné výstavy inovativních technologií pro péči o zeleň, dřeviny a veřejné plochy se bude konat ve dnech 22.-23. května v areálu sportovního letiště Vyškov.

Výstava poskytne návštěvníkům komplexní pohled na veškeré činnosti související s péčí o zeleň a dřeviny a celoroční údržbou veřejných ploch a úzkých komunikací. Od plánování rozvoje krajinných prvků a projektování veřejného prostoru, přes přípravu terénu, zpracování a úpravu půdy, výsev a výsadbu, sečení travnatých ploch a ošetřování dřevin, po zpracování bioodpadu a jeho energetického využití.

Speciální stroje a novinky dosud neuvedené v ČR a SR. Kromě standardní ucelené prezentace širokého portfolia profesionální techniky vám na výstavě budou předvedeny speciální stroje a atypická nářadí – příslušenství pro agregaci na traktory a nosiče nářadí, které nejsou běžně k vidění. Díky zahraničním vystavovatelům pak budou na výstavě stroje značek dosud neuvedených na český a slovenský trh.


Přehled novinek, které budou prezentovány na výstavě Demogreen 2013, bude průběžně uveřejňován na internetových stránkách www.demogreen.cz.

Oficiální představení Rapidu Orbito v České republice. Na výstavě DemoGreen bude představen nový model Rapid Orbito společnosti Rapid Technic AG, tradičního švýcarského výrobce jednonápravových malotraktorů a nosičů nářadí. Ropid Orbito, vybavený hydrostatickým pohonem, využívá nové inovativní ergonomické koncepce ovládání. Je určen zejména pro práci s těžkým nářadím-příslušenstvím, jako jsou např. mulčovače až o záběru 1,4 m, těžká provedení sněhových fréz a půdních obracecích fréz apod. Stroj je také v sériovém provedení vybaven externí hydraulikou.

Odborný program. I v rámci 2. ročníku bude na výstavě k dispozici speciální seminární stan s konferenčním zázemím a ukázková předváděcí plocha pro účely odborných seminářů, pracovních workshopů a dalšího odborného programu. Odborné semináře budou probíhat pod vedením respektovaných osobností z řad odborných garantů výstavy a další odborné veřejnosti. Uskuteční se tam také praktická část kurzu, vzdělávacího programu Zahradnická perspektiva – profesního vzdělávání členů Svazu zakládání a údržby zeleně.

Speciální předváděcí centra. Na výstavě budou stejně jako loni zřízena speciální předváděcí centra. Mimo jiné Centrum rizikového kácení a práce se dřevem – konzultačního místo Jana Svobody, několikanásobného držitele titulu Nejlepšího dřevorubce České republiky, který se při praktických ukázkách s vámi podělí o své zkušenosti.

Místo konání výstavy. Sportovní letiště Vyškov se nachází vedle hlavního komunikačního tahu Brno – Olomouc s napojením na dálniční síť směr Praha, Bratislava a Zlín. Zajištěna je tak pohodlná dostupnost ze všech hlavních směrů. Na návštěvníky pak čeká profesionálně připravené zázemí (občerstvení, sociální zařízení, navigační prvky výstavních ploch aj.). Areál rovněž poskytuje adekvátní prostor pro bezproblémové zaparkování.

Vstup na výstavu je bezplatný.

Těšíme se na vaši návštěvu ve středu a ve čtvrtek 22. a 23. 5. 2013, vždy od 9 do 18 hod.

 

MARTIN MUSIL
provozovatel internetového serveru PROFISTROJE.CZ

Pro účely odborných seminářů, pracovních workshopů a dalšího odborného programu bude na výstavě k dispozici speciální seminární stan s konferenčním zázemím a ukázková předváděcí plocha.

FOTO: ARCHIV

Na výstavě bude poprvé v ČR oficiálně představen nový model jednonápravového malotraktoru Rapid Orbito.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *