Dobrovolní hasiči v Pardubicích zlepší své zázemí a vybavení pro přípravu dorostu

Pět sborů dobrovolných hasičů, které působí na území statutárního města Pardubice, vylepší své zázemí a doplní vybavení pro přípravu a vzdělávání mladých hasičů. Umožní jim to dotace města ve výši 269 800 korun.

Finance využijí pardubičtí dobrovolní hasiči na pořízení technických prostředků, vybavení pro soutěže a preventivní výchovnou činnost pro děti či doplnění výstroje. Další část peněz bude využita na preventivně výchovnou činnost pro občany a mládež nebo celoroční činnost kroužku mladých hasičů.

„Především za poslední dva roky se ukázalo, jak jsou sbory dobrovolných hasičů pro město důležité. Peníze sbory použijí například na zásahové obleky, rukavice, boty, helmy, hasicí přístroje, záchranářské batohy nebo polní lehátka. Některé sbory za ně pořídí vybavení potřebné pro přípravu mladých hasičů či šíření osvěty v oblasti požární ochrany, to znamená například hadice, proudnice, spojky nebo repliky požárního stroje,“ informoval gesční náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že finanční prostředky jsou kryty Programem podpory prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti.

Podpořeny budou sbory dobrovolných hasičů ve Svítkově-Popkovice, Rosicích nad Labem, Opočínku, Pardubicích-město a dotace poputuje také k okresnímu sdružení hasičů Pardubice. „Už v době covidu dobrovolní hasiči pomáhali s dezinfekcí veřejných prostor, nyní se zapojili do humanitární pomoci ukrajinským běžencům na území města. Dotace jim umožní doplnit stávající vybavení zahrnující technické a ochranné prostředky, případně nahradit opotřebené, a posílit akceschopnost při nenadálých situacích,“ dodal Jiří Chmelík, předseda komise pro bezpečnost a prevenci kriminality.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down