Autor
Kategorie:
Různé

Domažlice přilákaly tisíce hostů

Tradiční koláče a regionální keramika ozdobily o druhém srpnovém víkendu letošní 50. ročník Chodských slavností v Domažlicích. Zahajovací ceremoniál se uskutečnil v režii místního folklorního souboru Asonance. Radnice však poskytla pořadatelům více času a některé části města byly uzavřeny už den...

Tradiční koláče a regionální keramika ozdobily o druhém srpnovém víkendu letošní 50. ročník Chodských slavností v Domažlicích. Zahajovací ceremoniál se uskutečnil v režii místního folklorního souboru Asonance. Radnice však poskytla pořadatelům více času a některé části města byly uzavřeny už den předtím. Tato omezení přetrvala do pondělního dopoledne.

Hlavní program se konal na náměstí, kde bylo možné vidět nejrůznější folklorní soubory, včetně některých hostů ze zahraničí. Součástí slavností byly i vedlejší programy, které se konaly např. na chodském hradě, ale také v přilehlých vesničkách. V centru dění byly rovněž trhy, které návštěvníka dovedly až k chodské pouti. Na ní se prodávaly nejen místní suvenýry, ale v téměř každém stánku s jídlem také proslulé chodské koláče. Těch se pro letošní radovánky napeklo zhruba 15 tisíc. Studenti místního gymnázia, kteří jsou členy chovatelského kroužku, tam vystavili své mazlíčky. Volně přístupná byla i Domažlická věž, z níž se otevíral zajímavý výhled na probíhající přehlídku automobilových veteránů.


Na kolbišti pod Vavřineckým vrchem se uskutečnil třetí ročník hudebního Chodrockfestu, na němž se pobavily především mladší generace. Hrály tam přední české kapely, jako Kryštof, UDG, No Name a další. Účastníci mohli nocovat ve stanovém městečku za jezdeckým areálem, kde se Chodrockfest konal.

Na letošní Chodské slavnosti se přijelo podívat více než 30 tisíc hostů z celé ČR a někteří i z německého příhraničí. Vavřinecká pouť, která je součástí Chodských slavností, bývá každoročně spojována s bavorskou poutí ve Furt im Waldu. Tam bylo možné dojet vlakem taženým parní lokomotivou, která mezi oběma městy v době slavností zajišťovala dopravu.

Trhy v Domažlicích nabídly nejen místní suvenýry, ale celorepublikové výrobky ze všech regionů.

FOTO: ARCHIV MĚSTA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *