Domov u rybníka ve Víceměřicích na Prostějovsku má nový pavilon

Na téměř třiašedesát miliónů korun vyšla stavba pavilonu domova se zvláštním režimem (DZR) ve Víceměřicích. Klienti i zaměstnanci Domova u rybníka si ho převzali v úterý 20. června za účasti hejtmana Josefa Suchánka, náměstka Ivo Slavotínka a radního Petra Lyska. Olomoucký kraj na realizaci projektu uvolnil ze svého rozpočtu zhruba sedmnáct miliónů korun ve dvou splátkách.

„Občas se na to zapomíná, ale modernizace zařízení, která poskytují sociální služby, neslouží jen jejich klientům, ale také lidem, kteří tyto služby zajišťují. Právě na nich leží největší břímě v péči o klienty a také díky nim se Olomoucký kraj může pochlubit kvalitními sociálními službami,“ uvedl během slavnostního předání stavby Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Stavba DZR začala předloni v květnu a skončila letos na jaře. Během necelých dvou let vznikla nová budova, která nabízí šestatřicet lůžek pro lidi, kteří potřebují zvýšený dohled a pomoc při péči. Každý z pokojů má vlastní sociální zařízení, nová je jídelna, společenská místnost s balkonem, sesterna a zázemí pro zaměstnance.

Jedná se o jednu z největších investic do sociálních služeb v našem kraji. Na stavbu DZR navazuje další akce, kterou je vybavení budovy nábytkem a zdravotním zařízením. Oceňuji odvahu a odpovědnost obce, že si Domov u rybníka převzala do své zřizovatelské kompetence a správy. Tedy, že zajištuje péči nejen pro své občany, v tom nejvyšším standardu a kvalitě.“ dodal Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních služeb.

Projekt bude financován z evropských fondů a předpokládá se investice ve výši přes sedm miliónů korun. Domov u rybníka ve Víceměřicích je krajskou příspěvkovou organizací. Příští rok uplyne sto let od doby, kdy se v obci začaly první sociální služby poskytovat.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down