Dopravní podnik Karlovy Vary rozdával cestujícím ženám květiny

I letošní březnové oslavě Mezinárodního dne žen věnoval Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. zvýšenou pozornost.

„Je škoda nepřipomenout si svátek, který nám poukazuje na to, jak důležité ženy nejen v našem podniku jsou. Z celého počtu zaměstnanců u nás pracuje 15 % žen. Jsou mezi nimi řidičky, průvodčí lanových drah, pracovnice v přepravní kanceláři, vedoucí MHD, účetní, personální a kolegyně v administrativě,“ říká Jiří Vaněček, předseda představenstva DPKV.

Dopravní podnik pro cestující ženy opět připravil dárek v podobě květin, které rozdávali představitelé a zaměstnanci DPKV ve středu 8. března v odpoledních hodinách na autobusové zastávce Tržnice.

Jsem velmi rád, že máme v dopravním podniku zastoupení i ženy řidičky. Rok od roku jich přibývá a jako velkou motivaci vnímají stejné pracovní podmínky, jako mají muži, mají stejné cifry na výplatních páskách i naplánované směny,“ popisuje Jiří Vaněček. V provozu jsou stejně dobrými řidičkami a cestující velmi pozitivně vnímají, řídí-li vůz žena.

Novou tváří DPKV je i kolegyně Marcela Gocieková, která se stala v loňském roce vedoucí MHD. „Historicky byl na tomto postu vždy muž a jsem velmi potěšen, že se Marcela této pozice skvěle zhostila, protože zajistit plynulý chod MHD se 98 řidičkami a řidiči a 4 dispečery v režimu 24 hod denně, 7 dní v týdnu a 365 dnů v roce, není opravdu jednoduchý úkol,“ uvádí místopředseda představenstva DPKV Lukáš Siřínek.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down