Doručovací boxy mohou nahradit či doplnit tradiční poštu

Společnost OX Point, provozující více než 300 zásilkových boxů po celém Česku, nově buduje ve spolupráci s obcemi síť samoobslužných chytrých boxů i v místech, kde neexistuje stálá doručovací služba. Místním tak končí nutnost cesty pro zásilky na poštu do jiné obce a dlouhé čekání ve frontách.

Řešení na klíč

 „Díky projektu OX Point pro moderní obce můžeme nabídnout obyvatelům v menších obcích moderní a dostupné služby, které zvyšují komfort jejich života. Zásilky si mohou vyzvednout kdykoli v průběhu dne, bez nutnosti jezdit do nejbližší, často velmi vytížené pošty. Obce navíc nemají žádné starosti s instalací, provozem ani servisem boxů, tudíž je to pro ně výhodné řešení,” říká spolumajitel firmy a předseda představenstva  Vít Voláček s tím, že firma stojí za výrobou, provozem i vývojem softwaru boxů pro města a obce, a nabízí jim tak výhodné řešení na klíč.

Výhody pro obce

Pro obyvatele obcí bez stálé doručovací služby je vyzvedávání zásilek mnohdy časově náročný a nepříjemný proces. Chytré boxy jim ušetří cesty na poštu do okolních měst i čekání ve frontách. Obzvláště užitečné jsou tyto služby pro seniory, kteří se často na poštu sami nedostanou.

Samoobslužné boxy nabízejí nejen nepřetržitý výdej balíkových zásilek, ale také krátkodobou úschovu věcí a předávání zásilek napřímo mezi občany, úředníky nebo mezi obcí a občany. Počet služeb společnost navíc plánuje rozšiřovat. „Lidem ve spolupráci s Českou poštou chceme umožnit také odesílání balíkových zásilek či odesílání a přijímání doporučených dopisů. Instalací schránky by tak obec zajistila občanům poštovní služby přímo v místě bydliště. Vracíme tím život do obcí,” říká o budoucnosti boxů Voláček.

Kladné odezvy

Od spuštění projektu už firma za měsíc instalovala boxy například ve Velkém Luhu a Seleticích a další desítky připravuje k instalaci. „Ročně plánujeme instalovat stovky obecních boxů. „Box je pro naši obec velkým přínosem, protože jsme s provozem maximálně spokojeni a rádi, že ho u nás máme. Rádi ho využijeme i jako elektronickou úřední desku. Oceňuju i ochotu a vstřícnost při instalaci boxu,” říká starostka Velkého Luhu Jiřina Vrábelová.

Kromě samoobslužných zásilkových boxů společnost nyní rozvíjí síť úschoven, které jsou dostupné už na pěti nádražích v Praze, Ostravě, Liberci, Plzni a v Českých Budějovicích - a brzy k nim přibude šestá v Olomouci. Jejich výhodou je možnost krátkodobého i dlouhodobého pronájmu a snadné otevření pomocí PIN kódu, který lze sdílet mezi více lidmi. Umožňují tedy schránku také využít  k bezpečnému předávání věcí.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down