Autor
Kategorie:
Různé

Duhový dům v Ostravě otevírá své brány

Kvalitní sociální služby osobám s těžkým tělesným a kombinovaným po-stižením začne poskytovat komunitní centrum, které pod názvem Duhový dům počátkem dubna otevřeli v ostravském městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky. »Můžeme tam nabídnout hendikepovaným občanům individualizovanou podporu, která...

Kvalitní sociální služby osobám s těžkým tělesným a kombinovaným po-stižením začne poskytovat komunitní centrum, které pod názvem Duhový dům počátkem dubna otevřeli v ostravském městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky. »Můžeme tam nabídnout hendikepovaným občanům individualizovanou podporu, která jim pomůže zachovat nebo rozvinout možnosti seberealizace a podpoří jejich začlenění do běžné společnosti. Poskytované služby pomohou nejen jim, ale rovněž jejich rodinám, které tak získají nezbytný čas k odpočinku při vědomí, že jejich blízkým osobám je poskytnuta kvalitní potřebná péče,« uvedl při slavnostním otevření ostravský primátor Petr Kajnar.

Komunitní centrum provozované Slezskou diakonií nabídne nový domov 18 lidem od 18 let, denní stacionář bude přijímat až 54 klientů ve věku od 15 let a nabízet odlehčovací službu pro 6 osob od 1 roku.

Jak sdělila ředitelka Slezské diakonie Zu-zana Filipková, klienti se do Duhového do-mu budou postupně stěhovat zhruba až do letošního září. Nyní je již kapacita naplněna, někteří klienti čekají na otevření podobného zařízení i řadu let.

Počátkem dubna byl Duhový dům ještě obkroužen zbytky sněhové pokrývky.

FOTO: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *