Autor
Kategorie:
Různé

Dva programy, jež se vyplatí znát

PRAHA Až do 17. 2. bude Ministerstvo pro místní rozvoj přijímat žádosti o podporu v oblasti regionální politiky. Jak uvedl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, jeho úřad se snažil zohlednit reálné potřeby českého venkova, pro nějž je takto připraveno 309 mil. Kč. Jde o programy Podpora...

PRAHA

Až do 17. 2. bude Ministerstvo pro místní rozvoj přijímat žádosti o podporu v oblasti regionální politiky. Jak uvedl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, jeho úřad se snažil zohlednit reálné potřeby českého venkova, pro nějž je takto připraveno 309 mil. Kč. Jde o programy Podpora rozvoje regionů a Bezbariérové obce.

Program Podpora rozvoje regionů zahrnuje dva podprogramy. Podprogram Podpora revitalizace bývalých vojenských areálů je určen obcím (svazkům obcí), na jejichž území se v období od ustavení obecních zastupitelstev v roce 1990 rušily vojenské posádky či zařízení a které převzaly původní vojenský majetek. Dotaci lze čerpat na nové funkční využití těchto areálů. Podprogram Podpora obnovy a rozvoje venkova je určen pro obce do 3000 obyvatel a svazky obcí. Jeho zaměření je definováno v pěti dotačních titulech, k nimž patří i podpora zapojení dětí a mládeže do života obcí či podpora obnovy drobných sakrálních staveb.


Program Bezbariérové obce obsahuje podprogram Odstraňování bariér v budovách domů s pečovatelskou službou a budovách obecních a městských úřadů.

Více informací o obou programech na www.mmr.cz.

Ministr Kamil Jankovský

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *