Jana Poláková z SDH Luby u Klatov

Dvacet dobrovolných hasiček a hasičů dnes převzalo pamětní medaile hejtmana Plzeňského kraje

Za dlouhodobou práci ve sdruženích dobrovolných hasičů dnes hejtman Plzeňského kraje ocenil dvacet hasičů a hasiček z regionu. Slavnostní předání pamětních medailí hejtmana se uskutečnilo v sále zastupitelstva krajského úřadu.

Hejtman Josef Bernard připomněl, že dobrovolní hasiči hrají v naší společnosti důležitou roli. „Je to nejen role záchranná – ve spolupráci s profesionálními hasiči, ale zejména role společenská. Bez dobrovolných hasičů si není možné představit společenský život v obcích. Za vše co děláte, vám patří velký dík,“ dodal hejtman při slavnostním oceňování dobrovolných hasičů a hasiček v Plzeňském kraji.

Náměstek hejtmana Ivo Grüner zmínil také význam práce s dětmi, jimž se hasiči intenzivně věnují. Oceňování hasičů se zúčastnil také senátor a dobrovolný hasič Jan Látka, který poděkoval kraji za podporu dobrovolných hasičů v kraji nejen dotačními tituly pro hasiče, ale také prostřednictvím dotačního programu pro obce Program stabilizace a obnovy venkova, díky němuž mají obce možnost opravovat například hasičské zbrojnice.

Kdo převzal pamětní medaile?

Za Okresní sdružení hasičů Domažlice Ing. Petr Lahoda (SDH Horšovský Týn), Petr Ježo (SDH Díly), Jaroslav Lešek (SDH Štítary) a Josef Tvardík (SDH Chodská Lhota).

Za Okresní sdružení hasičů Klatovy Jana Poláková (SDH Luby u Klatov), Hana Králová (SDH Nýrsko), Jaroslav Šimáček (SDH Bílenice), Josef Hromádka (SDH Pačejov), Bohumír Bucifal (SDH Sušice) a Václav Hulec (SDH Myslív).

Za Okresní sdružení hasičů Plzeň-jih Ing. Josef Mištera (SDH Hradčany), Stanislav Novotný (SDH Nepomuk), Karel Suda (SDH Kasejovice) a Bc. Zbyšek Zuber (SDH Střížovice)

Za Okresní sdružení hasičů Plzeň-město Petr Jůzek (SDH Plzeň-Koterov)

Za Okresní sdružení hasičů Plzeň-sever Ing. Vlastimil Červenka, MBA (SDH Pláně u Plas), Luděk Ekstein (SDH Vejprnice) a Alena Foldová (SDH Kožlany)

Za Okresní sdružení hasičů Rokycany Jan Pecháček (SDH Bujesily)

Za Okresní sdružení hasičů Tachov Jan Stankov (SDH Halže)

/tz/

K foto:

Pamětní medaili hejtmana obdržela také Jana Poláková z SDH Luby u Klatov. Kromě mnoha jiných funkcí je kronikářkou SDH Luby. Je také nositelkou nejvyššího ocenění – Zasloužilý hasič, což svědčí o jejím dlouhodobém velkém nasazení a zápalu pro hasičskou práci. Její hlavní náplní je práce s dětmi a ženami.

Foto: archiv krajského úřadu

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *