Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Dýchací technika s puncem kvality

MEVA a. s. Roudnice nad Labem je tradiční český výrobce dýchacích přístrojů, které jsou určeny pro profesionální i dobrovolné jednotky hasičského záchranného sboru, armádu, záchranáře, či do průmyslu.

V cílevědomé snaze o komplexnost nabízeného sortimentu společnost MEVA a. s. rozšířila v poslední době svůj sortiment o další produkty, jako jsou protiplynové filtry, respirátory, ochrana hlavy, zraku a sluchu, detekční technika, protichemické obleky, ochranné oděvy a obuv, ale i speciální nože a svítilny.

DVĚ ŘADY DÝCHACÍCH PŘÍSTROJŮ

Dýchací přístroje se vyrábějí v typových řadách SATURN a PLUTO. Obě splňují požadavky harmonizované normy ČSN EN 137 a další technické předpisy platné pro ochranné prostředky dýchacích orgánů.

Přístroje řady SATURN patří k nejrozšířenějším. Jde o izolační autonomní přístroje na tlakový vzduch s otevřeným dýchacím okruhem, které jsou vybaveny jednostupňovou plicní automatikou. Splňují požadavky pro přístroje typu 1 (podle ČSN EN 137: 2007), tzn. že jsou určeny pro průmyslové použití – pro ochranu dýchacích orgánů osob, které vykonávají různé činnosti v prostředí s vysokou koncentrací toxických plynů, částic anebo v prostředí s nedostatkem kyslíku. Vyrábějí se hlavně v provedení COMFORT a STANDARD. Do řady SATURN náleží i přístroj S2, určený pro krátkodobou práci v zamořeném prostředí s provozní ochranou do 13 minut.

Přístroje řady PLUTO jsou přetlakové autonomní izolační dýchací přístroje s tlakovým vzduchem a otevřeným dýchacím okruhem. Mají dvoustupňovou plicní automatiku a jsou vybaveny obličejovými maskami INTERSPIRO. Jsou zcela nezávislé na okolní atmosféře. Splňují stejné požadavky jako řada SATURN. Lze je využít i v prostorech s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů a par a tam, kde hrozí nebezpečí výbuchu hořlavých prachů. Na trhu jsou i ve variantách COMFORT a STANDARD.

Nejnovějším přírůstkem této řady je PLUTO FIREMAN, který splňuje náročné požadavky zkoušek stanovených pro typ 2 podle ČSN EN 137: 2007. Je určen pro zásahové jednotky požární ochrany. Tento typ má kovové přezky a všechny nosné popruhy jsou z kevlarové tkaniny. Hadice jsou chráněny nehořlavými návleky.

SLUŽBY SERVISNÍHO STŘEDISKA

Společnost MEVA a. s. zajišťuje i servis přístrojů a revize tlakových lahví, a to přímo ve svém sídle v Roudnici nad Labem či ve smluvních servisních střediscích po celé republice. Středisko provádí pravidelné kontroly a revize dýchacích přístrojů, včetně potřebných oprav. Veškeré produkty i služby se poskytují za přijatelné ceny. Kladem jsou také nízké náklady na přepravu.

Během svého dlouholetého působení na trhu si společnost zakládá na kvalitě svých produktů a na profesionálním a individuálním přístupu k zákazníkům. Neustále sleduje nové trendy a snaží se prohlubovat vývoj v oblasti dýchacích přístrojů i přesto, že v posledních několika letech někteří lidé z oboru žili v přesvědčení, že MEVA a. s. začíná odsunovat tento sortiment na vedlejší kolej. O tom, že to v žádném případě není pravda, se můžete přesvědčit i vy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *