E-shop služeb města Brna funguje sedm let

Sedmé narozeniny oslavil portál městských služeb Brno iD, díky kterému mohou lidé na jednom místě online zaplatit za odpad, šalinkartu nebo si koupit vstupné na některé ze sportovišť či do zoologické zahrady. V loňském roce lidé prostřednictvím Brno iD uhradili rekordních 1,1 mld korun.

„Brno iD usnadňuje nejen Brňanům život od začátku roku 2017. Zatímco v prvním roce zde bylo evidováno 58 716 plateb, loni už to bylo 1 190 619 plateb v celkové hodnotě 1,1 miliardy korun. Těší mě, že si lidé Brno iD oblíbili a že se nám daří rozšiřovat spektrum služeb, které pomocí tohoto nástroje mohou lidé pohodlně z domu zaplatit. Dnes nabízí 15 modulů, díky nimž lze platit za odpady, za služby Knihovny Jiřího Mahena, Starez – Sportu, Zoo Brno, Hvězdárny a planetária Brno, Dopravního podniku Brno a dalších institucí. Věřím, že do budoucna by se mohly přidat další,“ uvedla Anna Putnová, zastupitelka města Brna.

Výročí projektu oslavili zástupci zapojených institucí i další partneři na Hvězdárně a planetáriu Brno při setkání, na kterém hodnotili vývoj Brno iD, kde je aktuálně evidováno více než 550 000 uživatelů.

Mottem Brno iD je Řešte věci ONLINE. Fakticky se jedná o e-shop městských služeb, tedy o robustní webovou aplikaci. Tu lze používat ve všech možných prohlížečích na běžných zařízeních, jako je mobilní telefon, notebook apod. Je plně dvojjazyčný (v české a anglické mutaci). V nabídce integruje vybrané služby Magistrátu města Brna, městských společností a příspěvkových organizací. Veškeré nabízené služby jsou vázané k Brno iD účtu. U služeb, které jsou vázané na nosič (jako třeba předplatní jízdenky), lze v případě ztráty identifikačního nosiče vše snadno přenést na jiný.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down