16.10.2016 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ekologický zimní posyp pro správce komunikací i domácnosti

Zima se blíží a s ní také spojená nutná úpravu komunikací. I přesto, že předchozí zimy patřily k těm mírnějším, nelze se spoléhat na to, že tomu tak bude i letos. Proto je vhodné udělat si včas dostatečnou zásobu zimního posypu. Kromě chemických posypů by ve skladech správců komunikací neměl chybět také takový posyp, který lze bez obav použít v blízkosti vodních zdrojů, v parcích, lázeňských územích, CHKO apod. Všechny zmíněné výhody přináší keramický Zimní posyp Liapor, který je 3,5x vydatnější než jiné inertní posypy a má celou řadu dalších výhod.

Zimní posyp Liapor  lze využít na všech typech komunikacích včetně míst, kde není z důvodů ochrany přírody povoleno používat chemické posypy (lázeňské oblasti, parky, u zdrojů pitné vody apod.). Je určen nejen pro správce komunikací, ale všem zákazníkům, kteří ekologii chápou jako morální zodpovědnost k životnímu prostředí a snaží se k přírodě chovat šetrně i v zimním období.  

 

Zákazníci ocení zejména:

  • vysokou účinnost i při velmi nízkých teplotách
  • až 3,5krát vyšší vydatnost než u konkurenčních posypů (10 l/200 m2)
  • ekonomičnost
  • zdravotní nezávadnost
  • recyklovatelnost

 

Hlavní výhody zimní posypu Liapor

Používáním Zimního posypu Liapor lze předejít mnoha problémům. Kromě faktu, že šetří životní prostředí a je dobře snesitelný stejnou měrou pro člověka, zvířata i rostliny, chová se také k ošetřeným plochám daleko šetrněji než klasické posypové materiály (štěrky) a nezpůsobuje jejich poškození. Pokud ošetřené plochy roztají v poledním slunci, vzlíná na povrch. Při opětovném mrazu zůstává zachován vysoký součinitel tření a není potřeba jej dosypávat. Další výhoda spočívá ve skladování: posyp od Liaporu je možné skladovat volně pod širým nebem. Nemá sklon k vytváření zmrzlých hrudek ani v delším časovém období.

Na jaře se nemusí nákladně odstraňovat. Na rozdíl od písků a drtí lze náklady na čištění snížit až o 60 %. Zimní posyp Liapor neucpává a nevydírá kanalizační systémy. Zametený zbytkový materiál lze nanést na záhony a zelené plochy, kde tento přírodní porézní materiál kypří půdu a zlepšuje provzdušňování kořenových systémů rostlin.

 

Balení a dodávky posypu Liapor

Zimní posyp Liapor je možné dodat balený po 10, 50 nebo 1000 litrech, případně jako volně ložený materiál. Nutno zdůraznit, že vzhledem k objemové hmotnosti 415 kg/m3 lze zavážet běžně 50 m3 materiálu. I zde zákazník uspoří nemalé částky za dopravu. Výrobce - firma Lias Vintířov, svým zákazníků v rámci smluvního vztahu garantuje možnost plynulého zásobení. Není tedy nutné vytvářet velké skladovací prostory pro předzásobení.*

 

Posyp Liapor v 10litrovém a 50litrovém balení je možné zakoupit také on-line v e-shopu obchod.liapor.cz

Zimní posyp Liapor  je nejšetrnějším posypovým materiálem pro údržbu zimních komunikací a je prvním z řady nové generace inertních posypových materiálů. Kvalitu kromě značky MŽP ČR Ekologický výrobek č.31/2002 garantuje výrobce a dodavatel -  firma Lias  Vintířov LSM k.s. systémem kontroly jakosti  ČSN EN ISO 9001.

 

Pro více informací navštivte web www.zimni-posyp.cz.

Pro individuální cenové nabídky kontaktujte naše obchodně technické poradce:

Lias Vintířov, LSM, k. s.

357 44 Vintířov CZ

tel.: +420 352 324 444

mob.: + 420 606 630 827

e-mail: peleska@liapor.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down