Ekologický zimní posyp s mnoha výhodami

Zima se blíží a je třeba se pomalu začít připravovat na sněhovou nadílku a s ní spojenou úpravu komunikací. Letošní předpovědi slibují zimu tuhou a dlouhou. Proto je vhodné udělat si předem dostatečnou zásobu zimního posypu. Kromě posypové soli by vám ve skladech neměl chybět také takový posyp, který můžete bez obav použít v blízkosti vodních zdrojů, v parcích, lázeňských územích, CHKO apod. Vyzkoušejte výhody keramického zimního posypu Liapor, který je 3,5x vydatnější než jiné inertní posypy a má celou řadu dalších výhod.

Zimní posyp Liapor  je určen zejména pro správce všech typů komunikací a všem zákazníkům, kteří ekologii chápou jako morální zodpovědnost k životnímu prostředí a snaží se k přírodě chovat šetrně i v zimním období, nebo pro oblasti, kde není z důvodů ochrany přírody povoleno používat chemické posypy (lázeňské oblasti, parky, u zdrojů pitné vody apod.).

 

Zákazníci ocení zejména:

  • vysokou účinnost
  • nízkou hmotnost
  • vydatnost (10 l/200 m2)
  • ekonomičnost
  • zdravotní nezávadnost
  • recyklovatelnost

 

Hlavní výhody zimního posypu Liapor

Používáním tohoto posypu lze předejít i mnoha problémům. Kromě faktu že tento keramický posyp šetří životní prostředí a je dobře snesitelný stejnou měrou pro člověka, zvířata i rostliny, chová se také k ošetřeným plochám daleko šetrněji než klasické posypové materiály (štěrky) a nezpůsobuje jejich poškození. Pokud ošetřené plochy roztají v poledním slunci, tento posyp vzlíná a při opětovném mrazu zůstává zachován vysoký součinitel tření a není potřeba jej dosypávat. Pokud zima už skončila, nemusí se lehký keramický štěrk nákladně odstraňovat. Na rozdíl od písků a drtí se náklady na čištění sníží až o 60 %. Zimní posyp Liapor neucpává a nevydírá kanalizační systémy. Zametený zbytkový materiál lze nanést na záhony a zelené plochy, kde tento přírodní porézní materiál kypří půdu a zlepšuje provzdušňování kořenových systémů rostlin.

 

Další výhoda spočívá ve skladování: posyp od Liaporu je možné skladovat volně pod širým nebem. Nemá sklon k vytváření zmrzlých hrudek ani v delším časovém období.

 

Balení a dodávky posypu Liapor

Posyp je možné dodat balený po 10, 50 nebo 1000 litrech, případně jako volně ložený materiál. Nutno zdůraznit, že vzhledem k objemové hmotnosti 415 kg/m3 lze zavážet běžně 50 m3 materiálu. I zde zákazník uspoří nemalé částky za dopravu. Firma Lias Vintířov svým zákazníků v rámci smluvního vztahu garantuje možnost plynulého zásobení. Není tedy nutné vytvářet velké skladovací prostory pro předzásobení. Další výhodou je, že posypová mechanizace není přetěžována, má nižší spotřebu a je i pomaleji amortizována.

 

Posyp Liapor v 10litrovém a 50litrovém balení je možné zakoupit také on-line v e-shopuobchod.liapor.cz

 

Zimní posyp Liapor  je nejšetrnějším posypovým materiálem pro údržbu zimních komunikací a je prvním z řady nové generace inertních posypových materiálů. Kvalitu kromě značky MŽP ČR Ekologický výrobek č.31/2002 garantuje výrobce a dodavatel –  firma Lias  Vintířov LSM, k. s. systémem kontroly jakosti  ČSN EN ISO 9001.*

 

Pro více informací navštivte web www.zimni-posyp.cz.

 

Pro individuální cenové nabídky kontaktujte naše obchodně- technické poradce:

 

Lias Vintířov, LSM, k. s.

357 44 Vintířov CZ

tel.: +420 352 324 444

mob.: + 420 606 630 827

e-mail: peleska@liapor.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *