08.06.2018 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

„Elektrické autobusy pre mesto“: slovenská premiéra v Nitře představila aktuální problematiku elektrických autobusů v kontextu smart city

V prvním červnovém týdnu hostilo slovenské smart city Nitra první slovenský autobusový veletrh BUS SHOW 2018. Hned první den veletrhu, 5. 6. 2018, ještě před jeho vlastním zahájením, jej uvedla konference „Elektrické autobusy pre mesto“, pořádané konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která je provozovatelem našeho portálu. Tato konference navazuje na svoji českou verzi „Elektrické autobusy pro město“, která proběhla v uplynulých letech již šestkrát a stala se tradičním doprovodným programem veletrhu Czechbus v Praze. Odborným garantem a moderátorem konference byl Jakub Slavík, majitel a hlavní konzultant pořádající firmy.

Konference, její partneři a účastníci

Konference „Elektrické autobusy pre mesto“ se konala pod záštitou města Nitra a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, které zastřešuje Integrovaný regionální operační program (IROP). Záštitu konferenci dále udělilo Združenie prevádzkovateľov hromadnej dopravy osôb v mestských aglomeráciách Slovenskej republiky a Dopravný podnik mesta Košice. Průmyslovými partnery konference byly společnosti ABB, Ekova Electric, Chariot Motors, Škoda Electric a Volvo. Dalším z partnerů byl Dopravný podnik Bratislava.

Konference se zúčastnilo přes 80 účastníků, v převážné většině vrcholových politiků a řídících pracovníků na úrovni municipalit a dopravců, včetně všech významných městských dopravců. Z toho je patrno, že o problematiku elektrických autobusů je na Slovensku velký zájem na všech významných úrovních rozhodování – jak provozní, tak politické. Přitom je třeba vzít v potaz strukturu osídlení na Slovensku: Je zde přibližně 140 měst, z toho polovina má méně než 10 tis. obyvatel a pouze půlmiliónová Bratislava a cca čtvrtmiliónové Košice mají nad 100 tisíc obyvatel. Elektrifikovanou městskou drážní dopravu (tramvaje a/nebo trolejbusy) provozuje celkem pět slovenských měst (oproti například sedmnácti v ČR).

Podrobná zpráva z konference včetně prezentací ke stažení je k dispozici na odkaze zde: http://www.smartcityvpraxi.cz/konference19.php

Smartcityvpraxi.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down