14.05.2018 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elektrické autobusy pre mesto

Srdečně Vás zveme na konferenci Elektrické autobusy pre mesto, která se koná 5. 6. 2018 v Nitře v areálu společnosti Turancar jako doprovodný program veletrhu BUS SHOW 2018. Konferenci „Elektrické autobusy pre mesto“, pořádá česká konzultační firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato konference navazuje na svoji českou verzi „Elektrické autobusy pro město“, která proběhla v uplynulých letech již šestkrát a stala se tradičním doprovodným programem veletrhu Czechbus v Praze.

Od samého začátku se tato konference, jíž se každoročně účastní kolem 150 odborníků v oblasti veřejné dopravy a jejího dodavatelského průmyslu, vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací akce i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy.

Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy, nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace. Zprávu z minulého ročníku konference včetně prezentací „Elektrické autobusy pro město VI“, která se konala v Praze, naleznete zde: Trh elektrických autobusů prožívá „velký třesk“, omezují ho finance: zpráva z konference „Elektrické autobusy pro město VI“

Předmětem konference jsou jednak nové technologie pro elektrické autobusy a provozní zkušenosti s nimi, jednak prostředky a způsoby pro financování jak hotových produktů, tak rozvojových projektů. Kromě spolufinancování z evropských investičních dotací přitom přicházejí stále více ke slovu rozmanité bankovní nástroje a „alternativní“ obchodní modely využívající spolupráci veřejného a soukromého sektoru, kterou podporují i evropské orgány.

Organizátorem konference není konferenční agentura, nýbrž odborná konzultační firma udržující úzký kontakt s dopravci a jejich profesním sdružením i s municipalitami, organizátory hromadné dopravy a dalšími zainteresovanými osobami a organizacemi. To je zárukou stabilně vysoké odborné úrovně konference, díky níž si tato akce mezi lidmi z oboru vydobyla své místo a respekt. Více o této konferenci se dozvíte v článku zde: Konference „Elektrické autobusy pre mesto“ na veletrhu BUS SHOW 2018 podpoří slovenská smart cities.


 

Program konference Elektrické autobusy pre mesto*:

 

8:15 Registrace účastníků – pozvání na kávu

9:00 Zahájení konference:
Doc. Ing. Jozef Dvonč, CSc., primátor města Nitry
Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, odborný garant konference

9:15 – 11:00 PRVNÍ BLOK Financování projektů elektrických autobusů a zkušenosti z provozu

Ing. Michal Feik, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky: Financování projektů elektrických autobusů z IROP

Ing. Richard Majza, MBA, Dopravný podnik mesta Košice: Elektromobilita v DPMK

zástupce Dopravný podnik Bratislava: zkušenosti s elektrobusy

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, odborný garant konference: Aktuální otázky projektů elektrických autobusů a souvisejících finančních nástrojů

11:00 Zahájení veletrhu BUS SHOW

11:30 – 12:15 Přestávka s občerstvením

12:15 – 14:00 DRUHÝ BLOK Nové technologie pro elektrické autobusy

Ing. Radko Manda, Volvo Group Czech Republic: elektromobilita VOLVO

Ing. Mario Pastierovič, ABB: Účastníci konference se budou moci seznámit s pokročilými technologiemi v oblasti infrastruktury pro elektrické autobusy od ABB. Slovenským zájemcům je nyní ve svém článku souhrnně představuje pan Vladimír Kukučka, obchodní manažer ABB. Článek si můžete přečíst zde.

Dipl. Wirt. Ing. Filip Ferferiev, Chariot Motors: Poprvé pro slovenské i české odborné publikum budou prezentovány superkapacitorové elektrobusy od bulharsko-izraelského výrobce Chariot Motors. Blíže o této pozoruhodné technologii, která má za sebou již velmi úspěšný každodenní provoz, si můžete přečíst v článku zde.

Ing. Radek Svoboda, ŠKODA ELECTRIC: E-mobilita v rámci ŠKODA

14:00 Závěr konference

*změna programu vyhrazena

Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem, který prosím pošlete  na info@proelektrotechniky.cz do 1. 6. 2018. Váš e-mail bude obsahovat celé jméno, adresu a organizaci, kterou na konferenci zastupujete. Bez těchto údajů nebudete na konferenci zaregistrováni. Přístup na konferenci získáte po obdržení potvrzení registrace na Váš e-mail. Zadané kontaktní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a nebudou předány třetí straně.

Vstupné na konferenci je pro zaregistrované účastníky zdarma.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down