Elektromobily v české metropoli budou moci mít od 1. dubna speciální značky. Ty například umožní výhody při parkování

O speciální registrační značku si mohou od 1. dubna požádat majitelé elektromobilních aut, hybridních aut – je-li hodnota CO2 v kombinovaném provozu nejvýše 50g/km – a aut na vodíkový pohon, a to buď při registraci nového vozidla, nebo mohou požádat o její výměnu místo stávající registrační značky. V budoucnu značka usnadní parkování v zónách placeného stání.

Tyto požadavky budou řešeny na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností Magistrátu hl. m. Prahy v Praze 4, Na Pankráci 1685/17 a 19. Registrace takového vozidla s přidělením značky série EL bude bezplatná, stejně jako přidělení výměnou za původní registrační značku. Úřad značku vydá do patnácti dnů ode dne podání žádosti.

Majitelé či provozovatelé elektromobilů nemusí o novou speciální registrační značku žádat povinně, na autech může zůstat i původní registrační značka. Nová značka však brzy umožní elektromobilům bezplatné parkování v zónách placeného stání i bez registrace, která je v současné době pro umožnění bezplatného parkování potřeba po zaplacení poplatku 100 korun.

Naším cílem je omezování emisí z dopravy, a proto podporujeme zvýhodnění aut s alternativním pohonem. Jejich bezplatné parkování v zónách placeného stání je jednou z možností, jak řidičům těchto vozů pohyb po městě usnadnit,“ upřesnil náměstek pražského primátora Adam Scheinherr.

Praha také chystá posílení stávající sítě nabíjecích stanic. Do konce roku 2019 by mělo být v pražských ulicích vybudováno padesát rychlonabíjecích a devět středně rychlých nabíjecích bodů. Touto výstavbou dojde ke zpětinásobení stávajícího počtu rychlonabíjecích stanic na území hlavního města. Koordinaci projektu má na starosti společnost Operátor ICT, která v metropoli zastřešuje zavádění Smart Cities technologií.*

/zr/

Ilustrační foto: web Operátora ICT

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down