Autor
Kategorie:
Různé

Elektronická aukce přinesla Bruntálu další velkou úsporu

Nebylo to poprvé, kdy radnice vybrala dodavatele nebo zhotovitele veřejné zakázky prostřednictvím elektronické aukce. Rada města Bruntál rozhodla změnit způsob nákupu elektrické energie pro město už v roce 2009 s předpokladem, že se najde dodavatel, který nabídne jednotnou a celkově výhodnější cenu...

Nebylo to poprvé, kdy radnice vybrala dodavatele nebo zhotovitele veřejné zakázky prostřednictvím elektronické aukce. Rada města Bruntál rozhodla změnit způsob nákupu elektrické energie pro město už v roce 2009 s předpokladem, že se najde dodavatel, který nabídne jednotnou a celkově výhodnější cenu pro soubor všech městských objektů (budovy úřadu, školy, školky, knihovny, Hospodářské správy i Technických služeb včetně veřejného osvětlení) .

Před samotnou aukcí provedl odbor správy majetku, kultury a rozvoje města audit všech 186 odběrných míst zadavatele, který zhodnotil stávající smlouvy o dodávce elektřiny u městských objektů a určil zadávací podmínky k provedení výběru nejlevnějšího dodavatele. K podání nabídky bylo vyzváno sedmnáct licencovaných obchodníků s elektřinou.

V e-aukci byla vybrána společnost, jež nabídla reálnou úsporu ve výši 9,15 % oproti cenám hrazeným za rok 2012. Smlouva s novým dodavatelem je uzavřena na dobu určitou od 1. ledna do 31. prosince 2013. Město v tomto období zaplatí za dodávku elektřiny asi o 382 tisíc korun méně, než by platilo za předchozích podmínek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *