Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Energie pro města 21. století

Město Litoměřice jako aktivní propagátor udržitelné energetiky pořádá ve spolupráci s kanceláří Paktu starostů a primátorů ve dnech 23.-24. října 2014 konferenci »ENERGIE (PRO) MĚSTA 21. STOLETÍ«. Konference je určena zejména zástupcům měst, obcí, regionů a jejich partnerům, kteří mají zájem o...

Město Litoměřice jako aktivní propagátor udržitelné energetiky pořádá ve spolupráci s kanceláří Paktu starostů a primátorů ve dnech 23.-24. října 2014 konferenci »ENERGIE (PRO) MĚSTA 21. STOLETÍ«.

Konference je určena zejména zástupcům měst, obcí, regionů a jejich partnerům, kteří mají zájem o dlouhodobé prosazování úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů na municipální úrovni a odborníkům z praxe. »Hlavní cíl konference je přiblížit praktické a ověřené příklady v oblasti úspor energie a využití obnovitelných zdrojů (OZE) na komunální úrovni jak z domova, tak ze zahraničí,« vysvětluje Mgr. Antonín Tym, manažer Geotermálního projektu, pracovník Městského úřadu Litoměřice.

Účastníci získají informace o aktuálních možnostech financování projektů úspor energie a využití OZE z domácích i evropských programů. Kancelář Paktu starostů a primátorů zastřeší vznik odborné platformy »Asociace městských energetických manažerů« pro výměnu informací a příkladů dobré praxe.

Město Litoměřice je jedno z příkladných měst, které dlouhodobě prosazuje udržitelnou energetiku. Koncepčním přístupem v této oblasti se městu dlouhodobě daří.

Registrace je možná do 20. října 2014 na www.litomerice.cz/konference/energetika2014, kde najdete i další praktické informace ke konferenci. Konference a workshopy jsou bez účastnického poplatku.

Konference je realizována za podpory Programu švýcarsko-české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR a Evropské komise. Záštitu nad konferencí převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a letos se bude konat již druhý ročník.

Litoměřická konference vytvoří platformu městských energetických manažerů.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *