Autor
Kategorie:
Různé

Entente Florale Europe: Česká sídla získala stříbro a bronz

Letošní ročník evropské soutěže Entente Florale Europe byl 14. září slavnostně vyhodnocen v nizozemském městě Venlo. Oba čeští zástupci se mezi celkem 20 finalisty - devíti vesnicemi a 11 městy z celkem 11 členských zemí Evropské unie neztratili. Za Českou republiku soutěžilo město Uherské Hradiště...

Letošní ročník evropské soutěže Entente Florale Europe byl 14. září slavnostně vyhodnocen v nizozemském městě Venlo. Oba čeští zástupci se mezi celkem 20 finalisty – devíti vesnicemi a 11 městy z celkem 11 členských zemí Evropské unie neztratili. Za Českou republiku soutěžilo město Uherské Hradiště spolu s obcí Drmoul (Karlovarský kraj). Uherské Hradiště získalo stříbrné ocenění a obec Drmoul si z kategorie vesnic přivezla bronz.


Entente Florale Europe (ve volném překladu Evropská kvetoucí sídla) je vyhlašována organizací Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage (AEFP). Hlavní důraz se od počátku klade na květinovou výzdobu měst a obcí, stejně jako na to, jaký tam panuje pořádek a čistota. V posledních letech hodnotitelé stále pozorněji sledují i životní prostředí, tvorbu a rozvoj funkční sídelní zeleně, ale také udržitelný společenský, kulturní a ekonomický život.

Do soutěže je už zapojeno 12 evropských zemí. Česko se jí účastní od roku 2002 za organizačního zajištění občanským sdružením Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT) a díky podpoře ministerstev životního prostředí a pro místní rozvoj i Spolku pro obnovu venkova. Záštitu nad letošní soutěží v ČR poskytlo Hl. m. Praha. Organizaci letošního ročníku finančně podpořily Zlínský a Karlovarský kraj.

Z ceremoniálu ve Venlo: Zleva Jaroslav Brzák, národní koordinátor soutěže pro vesnice v ČR, starostka Drmoulu Vladislava Chalupková, Josef Švajgl z DSO Ma-riánskolázeňsko a Ina Truxová ze SZKT.

Květinová výzdoba v Uherském Hradišti.

FOTO: ARCHIV SZKT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *