Autor
Kategorie:
Různé

Era Starosta roku 2014 je z Nenkovic na Slovácku

Vítězem 6. ročníku soutěže Era Starosta roku se stal Petr Zálešák, starosta obce Nenkovice poblíž Kyjova na Slovácku. V pražské Malostranské besedě o posledním listopadovém čtvrtku převzal titul z rukou loňského vítěze Antonína Novotného z obce Podbřezí, manažerky společenské odpovědnosti ČSOB...

Vítězem 6. ročníku soutěže Era Starosta roku se stal Petr Zálešák, starosta obce Nenkovice poblíž Kyjova na Slovácku. V pražské Malostranské besedě o posledním listopadovém čtvrtku převzal titul z rukou loňského vítěze Antonína Novotného z obce Podbřezí, manažerky společenské odpovědnosti ČSOB Aleny Králíkové a ředitele Nadace VIA Jiřího Bárty. Hodnoticí komisi si Petr Zálešák získal svým lidským přístupem, posilováním a stmelováním komunity obce. Společně s prestižním titulem získal i šek na 250 tisíc korun do obecního rozpočtu. Tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce, však starosta Petr Zálešák obdrží až 12. prosince na slavnosti doma v obci.

Do soutěže bylo letos přijato 63 nominací, z nichž vzešlo pět finalistů: Zuzana Čiháková, starostka Kouřimi (okr. Kolín), Ilona Severová, starostka Lukavice (okr. Ústí nad Orlicí), Jiří Patera, starosta Rochlova (okr. Plzeň-sever), Antonín Hanák, starosta Terezína (okr. Hodonín), a Petr Zálešák, starosta Nenkovic (okr. Hodonín).

Hodnotitelé letos poprvé rozhodovali i o vítězi nové soutěžní podkategorie Samospráva roku. Diplom a šek na 50 tisíc korun si nakonec z Prahy pro vítězný městys Nový Hrádek na Náchodsku odvezl jeho starosta Zdeněk Drašnar.

Do soutěže Era Starosta roku nominují své starosty či starostky přímo obyvatelé obcí do 2000 obyvatel, přičemž nominaci musí svým podpisem podpořit alespoň dvacet osob, které v obci trvale či přechodně žijí. Soutěž Era Starosta roku probíhá v rámci programu podpory projektů zaměřených na komunitní rozvoj, který vyhlašuje Era ve spolupráci s Nadací VIA.

Era Starosta roku 2014 Petr Zálešák z Nenkovic s manažerkou společenské odpovědnosti ČSOB Alenou Králíkovou a ředitelem Nadace VIA Jiřím Bártou.

Do jihomoravského Terezína si za postup do finále šek odvezl i starosta Antonín Hanák. Předala mu jej Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Ery.

Finalistce soutěže Iloně Severové, starostce obce Lukavice, předal šek šéfredaktor Moderní obce Ivan Ryšavý.

Ve finálové pětici byl také starosta Rochlova Jiří Patera. Ocenění přebíral z rukou Daniely Brůhové, moderátorky ČRo.

Další finalistce soutěže, starostce Kouřimi Zuzaně Čihákové gratuloval Jiří Humplík, šéfredaktor příloh Deníku.

Starosta Zdeněk Drašnar (vlevo) pro městys Nový Hrádek převzal titul Samospráva roku od Antonína Novotného z Podbřezí, Era Starosty roku 2013.

Ze společného fotografování v pražské Malostranské besedě. Zleva: Antonín Hanák (Terezín), Ilona Severová (Lukavice), Petr Zálešák (Nenkovice), Zuzana Čiháková (Kouřim), Jiří Patera (Rochlov) a Zdeněk Drašnar (Nový Hrádek).

FOTA: ARCHIV NADACE VIA

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *