Autor
Kategorie:
Různé

Evropa už zná i Komňu i Ratměřice

Ve 12. ročníku soutěže Evropská cena obnovy vesnice letos zazářily Ratměřice (okr. Benešov) a Komňa (okr. Uherské Hradiště). Českou republiku v této prestižní evropské soutěži, letos pořádané s mottem Na stopě budoucnosti, reprezentovaly jako absolutní vítězové předminulého (Ratměřice), resp....

Ve 12. ročníku soutěže Evropská cena obnovy vesnice letos zazářily Ratměřice (okr. Benešov) a Komňa (okr. Uherské Hradiště). Českou republiku v této prestižní evropské soutěži, letos pořádané s mottem Na stopě budoucnosti, reprezentovaly jako absolutní vítězové předminulého (Ratměřice), resp. minulého (Komňa) ročníku soutěže Vesnice roku.

Ratměřice (s 231 obyvateli nejmenší obec v soutěži) získaly Evropskou cenu obnovy vesnice za celistvý, udržitelný a mottu soutěže odpovídající rozvoj výjimečné kvality. Komni náleží Evropská cena obnovy vesnice za výjimečné výsledky ve více oblastech rozvoje vesnice. Ratměřice navíc postoupily do užšího finále, takže se tato obec – jak jí potvrdila i Evropská pracovní společnost pro rozvoj venkova a obnovu vesnice – může směle nazývat Vicemistrem Evropy 2012. Hlavní Evropskou cenu letos získala švýcarská obec Vals.


Z letošní návštěvy hodnotitelů Evropské ceny obnovy vesnice 2012 v Ratměřicích.

Komňa zaujala silnou identitou obce a zapojením občanů do života v obci.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *