01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Experti z krajů na fondy EU se neztratí ani v budoucnu

Příští správa fondů Evropské unie se bez lidí v krajích neobejde. Během své návštěvy Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko v Ostravě to potvrdila ministryně pro místní rozvoj Mgr. Věra Jourová. Přií jednání s vedením úřadu, kde hodnotí a proplácí žádosti o evropské dotace, vyjádřila spokojenost se...

Příští správa fondů Evropské unie se bez lidí v krajích neobejde. Během své návštěvy Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko v Ostravě to potvrdila ministryně pro místní rozvoj Mgr. Věra Jourová. Přií jednání s vedením úřadu, kde hodnotí a proplácí žádosti o evropské dotace, vyjádřila spokojenost se správou evropských fondů v kraji. »Velmi si cením dosavadních výsledků čerpání v Moravskoslezsku i odborné práce zaměstnanců rady. Právě lidé v regionech, které jsem nedávno označila za rodinné stříbro, budou velmi důležití při čerpání evropských dotací v budoucím programovacím období EU pro období let 2014-2020. Příjemci evropských peněz se nemusí obávat, že by si pohoršili, spíše naopak. Budeme vycházet z toho, co v regionech máme,« vyjádřila se ministryně.

»Naše organizace stojí na špičkových odbornících, kteří své práci rozumějí. Tomu odpovídají výsledky čerpání v našem kraji. Jsem ráda, že naše kapacity a znalosti budeme moci zúročit i v budoucnosti a že s tím paní ministryně počítá,« uvedla Ing. Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Regionální rada Moravskoslezsko v období let 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 mld. Kč z fondů EU určených na rozvoj kraje. Dosud podpořila na 850 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části proplatila příjemcům přes 12 mld. Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down