Autor
Kategorie:
Různé

Farma roku 2013 je v Roupově

Galloway farma rodiny Vacíkových z Roupova na Plzeňsku se stala vítězem loňského ročníku soutěže Asociace soukromého zemědělství ČR. Titul Farma roku 2013 převzali Vacíkovi v první polovině loňského prosince na slavnostním ceremoniálu v pražském Divadle ABC. Vítězná farma se zabývá chovem tří...

Galloway farma rodiny Vacíkových z Roupova na Plzeňsku se stala vítězem loňského ročníku soutěže Asociace soukromého zemědělství ČR. Titul Farma roku 2013 převzali Vacíkovi v první polovině loňského prosince na slavnostním ceremoniálu v pražském Divadle ABC.

Vítězná farma se zabývá chovem tří stovek kusů masného skotu plemene Galloway a Shorthorn a obhospodařuje 225 hektarů převážně trvalých travních porostů v systému ekologického zemědělství. Výrazný je také její přínos ke krajinotvorbě, zejména v podobě tří vlastních rybníků. Součástí farmy jsou však rovněž moderní jatka, bourárna a prodejna masa. Od roku 2012 k farmě náleží i krásný penzion s osmi pokoji, s restaurací a stájí pro koně hostů. Srdeční záležitostí mladého hospodáře je chov westernového plemene koní Apaloosa, s nimiž dosahuje významných úspěchů u nás i v zahraničí na mistrovstvích v rodeu. »Podařilo se nám splnit si své sny – vybudovat moderní rodinnou farmu, kde je práce zároveň naším koníčkem,« prohlásil Václav Vacík při vyhlašování výsledků soutěže.

Stříbrný stupínek v soutěži náleží malebné farmě rodiny Hájkových z Jeníkova na Vlašimsku. Pomyslný bronz si z Prahy odvezla Jana Provazníková a David Kolman z Kozí farmy Krasolesí na Pelhřimovsku. Čtvrté místo připadlo Dančí farmě rodiny Friedbergerových z Husince na Prachaticku. Pětici oceněných farem uzavírá farma Miloše Holuba ve Slatině pod Hazmburkem (okr. Litoměřice).

Prvenství v soutěži Asociace soukromého zemědělství ČR Farma roku 2013 vybojovala Galloway farma rodiny Vacíkových z Roupova na Plzeňsku.

FOTO: ARCHIV ASZ ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *