29.01.2018 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Financování regionálního školství - celostátní konference společnosti Seminaria

Společnost Seminaria pořádá ve středu, 7. 3. 2018 v Praze celostátní konferenci na téma Financování regionálního školství. Finance jsou pro celý školský systém ČR stěžejním tématem již několik let. Stále častěji je slyšet školský odborový svaz se svými požadavky.

Konference je určena zejména pro ředitele mateřských, základních a středních škol, pro jejich ekonomy i účetní. Stejně tak je vhodná pro zástupce zřizovatelů těchto škol. Na odborné akci vystoupí mimo jiné Václav Klaus ml., předseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny ČR, Vítězslav Němčák, který seznámí účastníky s aktuálním stavem nové právní úpravy financování regionálního školství, a s dotačními možnostmi Petra Počtová. 

Nedostatek finančních zdrojů se v posledních letech znásobil nedotaženými reformami v podobě např. inkluzivní vyhlášky, které byť byly dobře myšleny, nebyly rozpracovány do podoby potřebných finančních zdrojů a dosud díky tomu kolabuje jejich efekt. Nedostatek financí se projevuje i v souvislosti s aktuální ekonomickou situací v ČR – na trhu je velké množství finančně atraktivnějších pracovních míst, než je profese pedagoga. Pedagogů je tedy např. v Praze velký nedostatek, snižuje se tím automaticky kvalita i prestiž této profese a rozevírají se nůžky mezi mzdou a platem.

Navrhovaná reforma řeší věcné rozdíly vzdělávacího systému v jednotlivých krajích, nerovnosti v odměňování zaměstnanců škol, odstraňuje různé financování stejných vzdělávacích oborů a negativní dopady snížení počtu žáků. Reforma se také snaží reagovat na velké množství přijímaných žáků na střední školy bez ohledu na jejich studijní předpoklady v zájmu získání nezbytného objemu finančních prostředků pro svoji činnost.

Hlavním cílem konference Financování regionálního školství je představit účastníkům legislativní pozadí připravované reformy financování a představit další zdroje financování, jejich využitelnost ve školách, výhody i omezení dotací či sponzoringu a vedlejších ekonomických činností.*

 

Další informace o konferenci naleznete na našich webových stránkách www.seminaria.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down