Flašinety ze sedmi zemí rozeznějí srpnovou Prahu

Už V. ročník mezinárodního setkání flašinetářů s názvem Flašinet žije! uspořádá v úterý 14. srpna Národní muzeum. Pouliční umělci z různých koutů Evropy oživí centrum Prahy třemi koncerty rozdílných žánrů.

Nejenže vstup je zdarma na všechny koncerty, ale navíc můžete využít v rámci oslav 200 let od založení Národního muzea i jedinečné příležitosti celodenního volného vstupu do Českého muzea hudby.

Na jednodenním festivalu Flašinet žije! se potkají flašinetáři z Česka, Německa, Slovenska, Rakouska, Švýcarska, Polska a Francie. Již V. ročníku festivalu se zúčastní zdaleka nejvíce flašinetářů za celou dobu jeho konání. Celkem přijede více než dvacet účastníků.

V kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí zazní od 10 hodin tóny klasických skladeb. Bude možné slyšet například Sbor židů z opery Nabucco od Giuseppe Verdiho nebo předehru z Figarovy svatby od W. A. Mozarta v jedinečném podání dvou flašinetů naráz.

Na Kampě si od 14 hodin kolemjdoucí budou moci vyslechnout improvizované hraní doprovázené živým zpěvem.

Festival bude v 19 hodin ukončen v Českém muzeu hudby koncertem kolovrátků a výjimečného hudebního nástroje, tzv. pianoly. Zaznějí tam skladby jako Non, je ne regrette rien od Edith Piaf nebo  Halelujah od Leonarda Cohena. Po koncertě v Českém muzeu hudby se návštěvníci mohou zblízka podívat na různé druhy flašinetů, zeptat se jejich hráčů na cokoliv, co je k tomuto pozoruhodnému nástroji zajímá, a hru na flašinet si i následně sami vyzkoušet.*

/zr/

Ilustrační snímky z předchozích ročníků festivalu: Národní muzeum Praha

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down