01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Grantová schémata pro Plzeňský kraj

Radní Plzeňského kraje vyhlásili pro následující období další grantová schémata, jejichž prostřednictvím by jednotliví žadatelé z celého kraje mohli získat až 270 miliónů korun z fondů EU. Vyhlášení všech schémat proběhne do konce roku 2006 a jejich realizace musí skončit v roce 2008. Členové Rady...

Radní Plzeňského kraje vyhlásili pro následující období další grantová schémata, jejichž prostřednictvím by jednotliví žadatelé z celého kraje mohli získat až 270 miliónů korun z fondů EU. Vyhlášení všech schémat proběhne do konce roku 2006 a jejich realizace musí skončit v roce 2008.

Členové Rady Plzeňského kraje (dále jen Rady) u všech schválených grantových schémat vyhlásili 1. kolo podání k předkládání konkrétních projektů do 4. dubna 2005. Žadatelé tak na zpracování návrhu získají tři měsíce. Následující měsíc pracovníci odboru fondů a programů EU krajského úřadu žádosti posoudí a výběrová komise doporučí radě vybrané žádosti k možnému podpisu smlouvy.

První ze schválených grantových schémat byla Podpora rekonstrukce a budování místních komunikací v Plzeňském kraji. Tato podpora je zaměřena na investiční akce v městech a obcích, které měly podle údajů Českého statistického úřadu k 31. 12. 2003 maximálně 5000 obyvatel. Oproti předcházejícímu návrhu byl výběr žadatelů rozšířen (původně se tento program týkal pouze obcí do 2000 obyvatel). Navíc žadatelem se mohou stát i obce nad 5000 obyvatel, ale případná rekonstrukce se musí týkat pouze komunikací v místní části do 2000 obyvatel. Celková výše finanční podpory z fondů EU v Plzeňském kraji v rámci tohoto programu může dosáhnout necelých 40 miliónů korun.

Další tři schválená grantová schémata se týkají cestovního ruchu. Jsou to:

Podpora malých a středních podniků při rozvoji služeb v cestovním ruchu v Plzeňském kraji (z EU pro celý kraj více než 21 mil. Kč).

Podpora malých a středních podniků při rozvoji regionální a místní infrastruktury cestovního ruchu v Plzeňském kraji (z EU pro celý kraj více než 41 mil. Kč).

Podpora veřejných subjektů při rozvoji služeb v cestovním ruchu v Plzeňském kraji (z EU pro celý kraj více než 15 mil. Kč).

Největší objem finančních prostředků je k dispozici žadatelům v rámci grantového schématu Podpora sociální integrace v Plzeňském kraji. V tomto případě financování z EU pro Plzeňský kraj dosáhne více než 80 mil. Kč.

Další informace ke grantových schématům lze najít na www.plzensky-kraj.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down