Hanácká metropole vylepšila svoji komunikační aplikaci Moje Olomouc

Uživatelsky příjemnější, s novým vyhledáváním a dalšími možnostmi, včetně objednávání na přepážky magistrátu. Taková je aplikace Moje Olomouc, která má za sebou redesign a další vylepšení. Funkce, na něž byli uživatelé zvyklí, zůstaly, design je nový. Oficiální aplikaci statutárního města Olomouce lze stahovat zdarma na všechna mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS.

„Díky evropským dotacím jsme mohli pokročit s vylepšováním městské mobilní aplikace, která je zase o kus modernějším pomocníkem nejen pro Olomoučany, ale i pro turisty, studenty a lidi, kteří k nám dojíždějí za prací. Uživatelé najdou vše důležité na jednom místě a pohodlně s její pomocí vyřídí většinu záležitostí spojených s komunikací s úřadem nebo pobytem ve městě,“ uvedl primátor Miroslav Žbánek.

Aktualizace z konce ledna přinesla několik novinek v čele se třemi přednastavenými moduly, které dosud v aplikaci chyběly. Díky tomu je nově možné objednávat se na přepážky, odpovídat v anketách nebo vyhledávat v praktickém seznamu životních situací, s jejichž řešením může lidem pomoci olomoucký magistrát. „Vývoj aplikace je dlouhodobý proces. Chceme ji nadále zdokonalovat a zvyšovat její funkčnost. Poslední aktualizací jsme si připravili půdu i pro další změny,“ vysvětlil náměstek primátora pro IT Tomáš Pejpek.

Uživatelé si po prvním spuštění aplikace mohou vybrat, jestli mají zájem o funkce určené pro obyvatele města, turisty, nebo studenty. Každé z těchto nastavení je jiné a lze mezi nimi přepínat. Navíc je možné měnit řazení ikon na úvodní stránce. „Jednotlivé položky lze různě přehazovat, přidávat, nebo naopak skrývat. Každému totiž vyhovuje něco jiného,“ dodal městský webmaster Pavel Snášel.

Aplikace Moje Olomouc funguje od roku 2018 a postupně zahrnuje více modulů. Jejím prostřednictvím si lze koupit jízdenku, zaplatit parkování, komunikovat s úřadem nebo nahlásit závadu. Nechybí v ní ani kalendář akcí, interaktivní mapa nebo nastavitelné push notifikace.

Více a přehledně na webu moje.olomouc.eu.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down