01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Havířov zdobí Krásná rokle

Pod názvem Krásná rokle byl v havířovské části Šumbark odevzdán do užívání veřejnosti nový prostor pro volnočasové aktivity. V areálu vznikla odpočinková zóna i místo různorodého sportovního vyžití se čtyřmi dětskými hřišti a vyhlídkovou věží. Celý prostor je monitorován kamerovým systémem, má nové...

Pod názvem Krásná rokle byl v havířovské části Šumbark odevzdán do užívání veřejnosti nový prostor pro volnočasové aktivity. V areálu vznikla odpočinková zóna i místo různorodého sportovního vyžití se čtyřmi dětskými hřišti a vyhlídkovou věží. Celý prostor je monitorován kamerovým systémem, má nové veřejné osvětlení i místo pro odběr elektřiny pro pořádání sportovních i kulturních akcí. Místo je doplněno lavičkami, odpadkovými koši a herním mobiliářem.

»Odstranili jsme či alespoň zmírnili nedostatečné volnočasové vyžití pro místní obyvatele a zatraktivnili jsme tohle okolí. Jsem za to velmi rád,« uvedl primátor Havířova Ing. Zdeněk Osmanczyk. Upozornil rovněž na právě probíhající opravu nedalekých městských domů, které stavbaři zvelebují.

Realizační náklady stavby byly 31 mil. Kč, z toho 23 miliony činí dotace. Tato akce je jedním z posledních projektů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) Zóna Šumbark II Za Teslou.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down