Hejtman a radní Olomouckého kraje probírali s předsedou Senátu i vyloučené lokality

Jak řešit otázku hospodářsky a sociálně vyloučených lokalit v Olomouckém kraji nebo jak zefektivnit podporu sportu? I na tyto otázky hledali odpovědi hejtman Josef Suchánek a Miloš Vystrčil, předseda Senátu, který dorazil ve středu 24. května na návštěvu Olomouckého kraje.

„Otázku hospodářsky a sociálně vyloučených lokalit řešíme prakticky pořád – s vládou, našimi poslanci, senátory a teď i s předsedou Senátu. Hledáme cesty, jak život v těchto regionech zlepšit, protože lidé, kteří tam žijí, naši pomoc skutečně očekávají,“ uvedl po společném jednání s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem hejtman Josef Suchánek.

V Olomouckém kraji je deset míst, která spadají do této kategorie. „Jde například o Jesenicko, Šumpersko, ale i Přerovsko nebo Konicko,“ zdůraznil Jan Šafařík, krajský náměstek pro regionální rozvoj.

Podle Miloše Vystrčila je potřeba v řešení sociálních otázek postupovat koordinovaně. „Jsem rád, že jsme se s panem hejtmanem a radními shodli například na tom, že by bylo lepší rozdělovat tyto lokality v rámci menších území, třeba s ohledem na působnost obcí s rozšířenou působností. Shodli jsme se také na potřebě lepší dopravní infrastruktury,“ dodal předseda Senátu.

Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana pro sociální oblast, připomínkoval obtížnou situaci platových tabulek v sociálních službách. „Ty ve svém důsledku velmi komplikují lepší personální zajištění sociálních služeb a naši snahu, abychom do této oblasti přilákali více nových pracovníků,“ uvedl.

Na společném jednání dále zaznělo téma odpadového hospodářství a projektu Odpady Olomouckého kraje, Národní sportovní agentury nebo také financování oprav krajských cest.*

/zr/

Na snímku předseda Senátu Miloš Vystrčil (vlevo) a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down