Novým hejtmanem Karlovarského kraje byl zvolen Martin Havel

Karlovarský kraj má od pondělí 9. 3. nové vedení složené ze zástupců ČSSD a dosavadních opozičních stran ODS, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) a TOP 09 + STAN. Koalici, která drží 30 z celkových 45 mandátů, vede hejtman Martin Havel (ČSSD). Komunisté po šesti letech skončili v opozici.

JUDr. Martin Havel (na snímku), který dosud působil na kraji jako náměstek hejtmana, byl zvolen v tajné volbě 32 hlasy. Tajně byla zvolena jako jeden celek i celá devítičlenná krajská rada, a to 27 hlasy. Informoval o tom web Asociace krajů ČR.

Prvním náměstkem hejtmana pro zdravotnictví a dopravu byl zvolen Jakub Pánik (ČSSD). BcMiloslav Čermák (ČSSD)přišel o zdravotnictví, ale zůstaly mu coby náměstkovi hejtmana  sociální věci. Ing. Edmund Janisch (ČSSD), který byl dosud uvolněným členem zastupitelstva pro lázeňství a cestovní ruch, bude nyní uvolněný člen rady pro školství.

Neuvolněným náměstkem hejtmana s gescí pro ekonomiku a informační technologie se stal Ing. Jiří Červenka (ODS), který pracuje jako ředitel Ašských městských lesů. Starosta Aše Mgr. Dalibor Blažek (HNHRM) je neuvolněným náměstkem pro správu majetku kraje. Kulturu a lázeňství s cestovním ruchem má mít pod palcem coby neuvolněný náměstek hejtmana místostarosta Lokte na Sokolovsku Mgr. Petr Zahradníček (TOP 09 STAN).

Ostrovský advokát Mgr. Petr Šindelář, L.L.M., má spravovat vnitřní věci kraje jako radní. Devátým členem s resortem životního prostředí a zemědělství byl volen někdejší starosta Chodova Ing. Josef Hora (HNHRM).*

/ak/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *