Hejtmani jednali o pomoci armády v krajích, dodávkách ochranných obleků a testování v sociálních zařízeních

O aktuální epidemiologické situaci včera videokonferenčně jednali hejtmani českých a moravských krajů. Ministr vnitra Jan Hamáček, který se jednání účastnil, připomněl, že v posledních dnech dochází k poklesu počtu občanů s onemocněním COVID-19, a upozornil, že již v pátek 13. listopadu bude na jednání Rady vlády pro zdravotní rizika (RVZR) a poté krajům i veřejnosti představena tabulka k možnému uvolňování krizových opatření.

Diskutovali jsme o požadavku na pomoc Armády ČR v jednotlivých regionech a podle našich informací byly požadavky schváleny, vojáci nastoupí do nemocnic a dalších zařízení v příštím týdnu. Řešili jsme i stav zásob ochranných obleků, který kraje zmapují do příštího týdne, abychom případně jednali o dozásobení. S ministrem vnitra jsme se také dohodli na tom, že v rámci nástupu žáků do 1. a 2. ročníků základních škol od 18. listopadu projedná v Ústředním krizovém štábu možnost testování pedagogů,“ upřesnil 1. místopředseda Rady Asociace krajů ČR a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Představitelé krajů hovořili rovněž o provádění testování v pobytových zařízeních sociální péče prostřednictvím antigenních testů, které by do pátku 13. listopadu měla mít v dostatečném počtu všechna určená zařízení. Apelovali na ministerstvo vnitra, aby diskutovalo v RVZR podmínky testování v sociálních zařízeních po skončení nouzového stavu a především financování včetně pořízení testů.

/zr/

Ilustrační foto: web Asociace krajů ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down