Hic sunt leones: Území, v němž se stýká privátní a veřejný sektor

Proč je nutná komunikace mezi veřejnou správou a byznysem a v čem jsou její rizika? Má někdo (právo) určovat pravidla – a jaká by v takovém případě měla být jejich forma? A potřebujeme vůbec pro tuto komunikaci pravidla?

I na tyto otázky se ve druhé polovině února pokoušela hledat odpovědi beseda u kulatého stolu v Poslanecké sněmovně, kterou tam v rámci projektu Metamorfosa ve spolupráci s Transparency International – Česká republika uspořádala iniciativa Komunikace mezi veřejnou a privátní sférou. Snad nikdo z účastníků kulatého stolu neočekával, že jedno diskusní odpoledne vyřeší byť i pouze některé projevy vztahů veřejné správy a soukromého sektoru, v jejichž hodnocení se často přechází z jednoho extrému do druhého.

Záštitu nad debatou převzal místopředseda dolní parlamentní komory Ing. Jan Bartošek. »Už jako místostarosta (města Dačice na Jindřichohradecku – pozn. redakce) jsem se sám sebe musel ptát, za jakých okolností se mohu setkávat například s dodavatelskými společnostmi. Jestli je korektní přijmout jejich pozvání na společenskou akci nebo prezentaci,« svěřil se Moderní obci.*

Více se o této problematice dočtete v březnovém vydání Moderní obce s datem expedice už 19. 3.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down