Hlasování pro projekty participativního rozpočtu Prahy 8 zahájeno

Celkem 28 projektů ode dneška bojuje o hlasy občanů osmé městské části v rámci projektu participativního rozpočtu MOJE OSMIČKA. K hlasování, které probíhá na internetových stránkách MOJE OSMIČKA, stačí pouze mobilní telefon.

Letos dáváme poprvé našim občanům možnost zapojit se přímo do přípravy rozpočtu městské části. Pevně věřím, že do hlasování, jehož cílem je zlepšit veřejný prostor Prahy 8, se zapojí co nejvíce lidí,“ komentuje zahájení hlasování zástupce starosty Petr Vilgus.
Hlasování probíhá od 30. října do 20. listopadu 2017 prostřednictvím webové aplikace společnosti Demokracie 2.1. Hlasovat může každý občan žijící v MČ Praha 8 od 15 let věku, který vlastní mobilní telefon. Pro zájemce o hlasování, kteří nedisponují počítačem či mobilním telefonem, je připravena možnost odevzdání hlasů na oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21, U Meteoru 10 v Libni.
Každý hlasující má k dispozici devět kladných a čtyři záporné hlasy, které hlasující udělují napříč projekty. Není možné je však kumulovat. Zatímco kladné hlasy znamenají podporu projektu, záporné poskytují informaci, že podle občanů není nutné se návrhem zabývat. Všechny finální návrhy jsou uveřejněny na webovém portálu projektu MOJE OSMIČKA.
„Osmá městská část vyčlenila pro první ročník participativního rozpočtu absolutně nejvíce ze všech městských částí a obcích, které projekt realizují, a to 10 milionů korun. Podporu získá tolik projektů, kolik se jich do této částky vejde a které se současně umístí podle hlasování nejvýše,“ uvádí zástupce starosty Matěj Fichtner.*

/TZ/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *