Hlavní město podpořilo výstavbu modulových mateřských škol na Praze 15

Záměr na výstavbu dvou modulárních objektů pro mateřské školy předložila městská část Praha 15. Třídy pro celkem 112 dětí nabídnou vzdělávání pro pražské i ukrajinské děti. Městská část reaguje na očekávaný zvýšený zájem o místa v předškolních zařízeních. Hlavní město Praha přispěje dotací 30 milionů korun v rámci širší podpory městských částí. 

„Příprava na následující školní rok musí probíhat s dostatečným předstihem. Vítáme aktivní přístup městských částí při včasném řešení vzrůstajícího náporu žáčků do pražských škol. Ať už se bude jednat o školáky z Prahy nebo původem z Ukrajiny,” řekl Pavel Vyhnánek, náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast financí a rozpočtu.

Projekt modulárních objektů pro dvoutřídky školek nebo k využití adaptačním skupinám je operativním opatřením, kterým Praha 15 v předstihu řeší očekávaný nárůst ukrajinských dětí ve vzdělávacích zařízeních v příštím školním roce. Budou umístěny v areálech základních škol Křimická a Kozinova. V každé budově budou dvě třídy pro 28 dětí. V případě snížení počtu ukrajinských dětí budou objekty v budoucnu využity jako venkovní třídy a prostory pro školní družinu základních škol.

„Cesta, kterou jsme v městské části zvolili, je jedinou možnou, jak co nejrychleji zajistit dostatečný počet míst v předškolních zařízeních. To by nebylo možné bez zásadní pomoci hlavního města,” doplnil Václav Bílek, místostarosta Prahy 15.

Projekt je součástí souboru účelových investičních dotací do školské infrastruktury, který ve čtvrtek schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy a podpořilo městské části 166 miliony korun. Část z nich totiž operativně řeší zajištění kapacit pro vzdělávání ukrajinských dětí. Dále je i podpořena rekonstrukce školských zařízení.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down