Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Hledáte finance na obnovu památek?

Zúčastněte se projektu MÁME VYBRÁNO, který spojuje zájemce o problematiku financování památek z řad obcí, neziskových organizací, církví, komerční sféry a dalších.

Jen málo obcí nemusí řešit otázky spojené s financováním obnovy a péče o památkově chráněné či historicky cenné objekty, které spravují. Kde získat dostatek financí, když veřejné zdroje nestačí na pokrytí všech nákladů? Vyplatí se vyhlašovat veřejné sbírky? Od koho se při financování památek inspirovat?

Odpovědi na tyto a další otázky hledá druhý ročník projektu MÁME VYBRÁNO, který pořádá nezisková organizace Institut pro památky a kulturu, o.p.s., a který vyvrcholí 4. června 2013 konferencí o financování památek. Konference se uskuteční stejně jako loni v klášteře dominikánů v Praze a kromě přednášek odborníků na různá témata spojená s financováním nabídne rovněž panelové diskuse účastníků s přednášejícími.


»Úspěch loňského ročníku projektu ukázal, že u nás existuje velký zájem o informace o možnostech financování památek ze strany obcí, neziskových organizací, komerční sféry i odborníků,« říká ředitel Institutu pro památky a kulturu Ing. Aleš Kozák (na snímku). Stejně jako loni sestává letos projekt MÁME VYBRÁNO ze tří částí: soutěže veřejných sbírek, konference a prezentace nadací, nadačních fondů a nově i místních akčních skupin.

Soutěž spouští pořadatel počátkem dubna a své vyhlášené sbírky na obnovu památek do ní mohou přihlásit i obce. Soutěž má tři kategorie: Finančně nejúspěšnější veřejná sbírka v roce 2012; Nejlépe prezentovaná veřejná sbírka v roce 2013 a Cena veřejnosti MÁME VYBRÁNO. O vítězi první kategorie rozhodnou statistiky výše vybraných prostředků, nad sbírkami ve druhé kategorii se sejde odborná porota a vítěz ceny veřejnosti vzejde z hlasování na www.mamevybrano.cz. Výsledky soutěže se zveřejní 4. června po konferenci. (Více na: www.mamevybrano.cz a www.propamatky.info.)

Z loňského předávání cen v soutěži veřejných sbírek projektu MÁME VYBRÁNO.

FOTO: archiv projektu MÁME VYBRÁNO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *