Hradec Králové nechá přeměřit hluk z dálnice D11

Na žádost obyvatel a komisí místních samospráv Plačice a Svobodné Dvory nechá město Hradec Králové provést další kontrolní měření hlukového zatížení v souvislosti s pokračováním výstavby dálnice D11. Jeho výsledkem bude oponentní posudek k měření, které bude mít k dispozici Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). 

„Intenzitu hluku z dálnice D11 zkoumáme již několik let. Před necelými třemi lety jsme si nechali zpracovat posudek hlukového zatížení v blízkosti Plačic a ukázalo se, že hluk sice není nad přípustnou normou, aby muselo ŘSD okolí dálnice upravit, ale jeho intenzita nadále stoupá. Nyní chceme toto měření, a to i na základě požadavků od místních obyvatel, zopakovat a výsledky aktualizovat,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha. Pokud se ukáže, že intenzita hluku překročila hranici únosnosti, bude město požadovat vybudování protihlukových stěn v okolí Plačic.

Naopak v blízkosti Svobodných Dvorů se už výstavba protihlukových stěn připravuje, podle ŘSD by měla být zahájena během letních měsíců. Jestli budou pro místní dostačující, by mělo rovněž napovědět toto hlukové měření, město nechá přezkoumat stav před a po jejich vybudování.

Měření hlukového zatížení na několika místech bude na základě dohody s místními obyvateli a komisemi místních samospráv v Plačicích a Svobodných Dvorech provádět společnost AKUSTICKÉ CENTRUM. Měření bude zahájeno v následujících týdnech, výsledky by město mohlo obdržet na podzim letošního roku.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down