Hrozí lidem ve vaší obci ztráta bydlení v důsledku COVID-19? Rady pro ně najdete na webu MPSV

V době bezprecedentního nouzového stavu ČR se řada lidí dostává snížením svých příjmů do velmi tíživé finanční situace. Nejsou to jen samoživitelé, kteří obecně bojují s nízkými příjmy a nyní v důsledku uzavření škol museli zůstat za 60% ošetřovné s dětmi doma, jsou to i úplné rodiny nebo jednotlivci, kterým ze dne na den klesnou příjmy. Tým projektu Podpora sociálního bydlení MPSV připravil ve formě letáku souhrn odpovědí na nejčastější otázky související s hrozící ztrátou bydlení v důsledku náhlé neschopnosti platit nájem.

Je známým faktem, že 20 % osob v ČR nemá finanční rezervy ani na měsíc a 30 % lidí má rezervy zhruba na tři měsíce. Výpadek příjmů během epidemie COVID-19 může ohrozit schopnost platit výdaje spojené s bydlením u mnoha lidí. Může dojít k ohrožení ztráty bydlení u lidí, kteří nebudou mít na nájem, na energie, ale i těch, kteří bydlí ve vlastním a nebudou mít na splátky hypoték. Co v takovém případě dělat? Kam se obrátit o pomoc?

Tým projektu Podpora sociálního bydlení proto připravil užitečný leták Co dělat, když vám hrozí ztráta bydlení kvůli COVID-19. Ten nabízí odpovědi na nejčastější otázky a hlavně konkrétní odkazy na pomoc. K letáku navíc na webu www.socialnibydleni.mpsv.cz pravidelně přibývají další užitečné odkazy, včetně odkazů na doporučené postupy MPSV pro poskytovatele sociálních služeb atd.

Leták ve formě PDF i s funkčními odkazy je k dispozici na: http://www.socialnibydleni.mpsv.cz/cs/covid-19  .

/zr/

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down