01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Infotherma - recept na úspory

Infotherma - recept na úspory Ve dnech 22. - 24. ledna se ve Frýdlantu nad Ostravicí bude konat mezinárodní výstava INFOTHERMA 2001. Již podeváté bude zaměřena na ekologické a ekonomické vytápění malých a středních objektů. Cílem organizátorů a vystavovatelů je představit možnosti úspor paliva a...

Infotherma - recept na úspory

Ve dnech 22. - 24. ledna se ve Frýdlantu nad Ostravicí bude konat mezinárodní výstava INFOTHERMA 2001. Již podeváté bude zaměřena na ekologické a ekonomické vytápění malých a středních objektů. Cílem organizátorů a vystavovatelů je představit možnosti úspor paliva a energií. Mediálním partnerem je také Moderní obec.

Výrazné zdražování cen ušlechtilých paliv a energie dělá vrásky nejen odběratelům, ale i starostům obecních a městských úřadů. Nové ceny se v řadě domácností stávají neúnosné a odběratelé se opět ohlížejí po spalování tuhých, často odpadních paliv v zastaralých kotlích s nízkou účinností a vysokým výskytem splodin.

Nabídka vystavovatelů

Vystavující firmy budou na mezinárodní výstavě nabízet technické novinky, například špičkové domácí a zahraniční kotle a otopné systémy. Avizovány jsou nové měřící a regulační jednotky, které podle časového nastavení a venkovních a vnitřních teplot dovedou co nejšetrněji řídit a regulovat vytápění a ohřev teplé vody.

Velkou skupinu vystavovatelů budou tvořit firmy prezentující nejrůznější tepelně izolační materiály a hmoty. Nabízeny budou větrané a nevětrané zateplovací fasády, těsnění oken a dveří a termoizolační rolety a žaluzie. Zvyšování cen plynu a elektřiny také relativně zkracuje investiční návratnost slunečních kolektorů, tepelných čerpadel, kogeneračních jednotek a dalších zařízení na využívání netradičních a obnovitelných zdrojů energie. Řada výrobců, distributorů a montážních firem představí nejen tento sortiment, ale i poradí, v jakých kombinacích s ostatními druhy energie by se měly využívat a jaké jsou možnosti získání státních podpor a subvencí na jejich pořízení. Již tradičně bude INFOTHERMA i největší přehlídkou domácích a zahraničních krbů, krbových vložek, kachláků a jejich modifikací.

Celkově bude výstava rozčleněna do 69 samostatných oborů, tak aby pojala problematiku vytápění a úspor v celkovém komplexu.

Poprvé Moderní obec

Nemalou zásluhu na tom, že se v České a Slovenské republice INFOTHERMA stala hned od prvních ročníků největší specializovanou topenářskou výstavou, mají mediální partneři. Neformální spolupráce s 19 českými a slovenskými odbornými časopisy, které se přímo zabývají vytápěním anebo mají k tomuto oboru velice blízko, přivedla do Frýdlantu nad Ostravicí jak vystavovatele, tak i návštěvníky. Na předcházejících osmi ročnících se celkem prezentovalo 1581 domácích a zahraničních vystavovatelů a výstavy shlédlo 221 720 návštěvníků.

Naší snahou je okruh mediálních partnerů dále rozšiřovat. Začínající spolupráci s odborným časopisem Moderní obec jsme uvítali především proto, že každoročně jsou mezi návštěvníky stovky starostů obcí a měst, kteří se kromě výstavy v hojném počtu zúčastňují i odborného doprovodného programu.

Pro ně připravili organizátoři výstavy s redakcí časopisu Moderní obec a ve spolupráci s nevládní a neziskovou organizací SEVEn - střediskem pro efektivní využívání energie panelovou diskuzi na téma "Příprava komunálních a energetických projektů a EPC v městském majetku". Tato akce se uskuteční v úterý 22. ledna 2002 od 13 hodin na výstavišti v motelu Panorama. Kromě starostů se předpokládá účast přednostů okresních úřadů a krajských hejtmanů.

Po celou dobu výstavy bude přímo na výstavišti další bohatý odborný doprovodný program. Na programu seminářů bude mj. nová legislativa v ochraně ovzduší, programy Státního fondu životního prostředí ČR k úsporám energie a využívání obnovitelných zdrojů energie na rok 2002, dále Státní program úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie na rok 2002, zateplování rodinných domů, komunálních a podnikatelských objektů, energetické využití biomasy, cílené pěstování rychle rostoucích dřevin a bylin v ČR a další témata.

Výstava a doprovodné akce se konají, tak jako každoročně, pod záštitou Ministerstva životního prostředí Praha, Státního fondu životního prostředí Praha a České energetické agentury Praha. Novinkou a zpestřením INFOTHERMY 2002 bude expozice Valašského muzea z Rožnova pod Radhoštěm, která představí historii vytápění nejen na Valašsku.

Libor Kostelný,

ředitel výstavy

FOTO ARCHÍV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down