01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Infotherma v lednu 2006

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se uskuteční 16. až 19. ledna 2006 XIII. ročník největší specializované topenářské výstavy v České republice Infotherma, věnované vytápění, úsporám energie a využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních...

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se uskuteční 16. až 19. ledna 2006 XIII. ročník největší specializované topenářské výstavy v České republice Infotherma, věnované vytápění, úsporám energie a využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech.

Výstava nabídne jednak celou škálu alternativ, jak zachovat komfort vytápění ušlechtilými palivy za ekonomicky přijatelných podmínek, jednak nejrůznější moderní otopné systémy na tuhá paliva s vysokou účinností a přitom šetrné k životnímu prostředí. Většina z více než 250 domácích a zahraničních vystavovatelů zde představí technické novinky otopných systémů, měřicí a regulační techniku, komínové systémy, regulátory, rekuperátory, zateplování objektů a další zařízení, která mohou vést k úsporám a šetření energií. Samostatnou skupinou budou prezentace firem s tepelnými čerpadly, slunečními kolektory, fotovoltaickými články, kotly na biomasu a dalším zařízením na využívání obnovitelných zdrojů energie.

Součástí výstavy je už tradičně odborný doprovodný program a poradenství. Kromě integrovaného poradenského střediska jednotlivých ministerstev, vysokých škol, České energetické agentury (ČEA) a jiných institucí se uskuteční dvě konference a třináct seminářů, které se budou zabývat možnými úsporami energie a ochranou životního prostředí.

Speciálně pro starosty obcí a měst, správce majetku a další pracovníky územní samosprávy je připraven na čtvrtek 19. ledna 2006 pracovní seminář s následujícími tématy:

Státní programy a fondy EU na podporu úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů

Uplatňování zákona o hospodaření s energií

Spolupráce a podíl jednotlivých ministerstev při čerpání dotací z fondů EU

Realizace aktuálních výstupů územní energetické koncepce a koncepce snižování emisí a imisí Moravskoslezského kraje

Využívání alternativních zdrojů energie a energeticky úsporných projektů v Moravskoslezském kraji

Problematika energetického a tepelného hospodářství na lokální úrovni

Odbornými garanty semináře jsou ministerstva životního prostředí, průmyslu a obchodu, zemědělství, pro místní rozvoj, ČEA, Státní energetická inspekce a Moravskoslezský kraj.

Vstup na odborný doprovodný program a semináře je zdarma a zájemci si mohou rezervovat účast na www.infotherma.cz. Jedním z mediálních partnerů výstavy je i Moderní obec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down