Autor
Kategorie:
Různé

Inovační projekt Plzně se mezi nejlepšími neztratil

Po bok úspěšných firem, jejichž představitelé si v polovině loňského prosince z pražského Michnova paláce odnesli ceny za vítězství v jednotlivých kategoriích soutěže o nejlepší podnikatelský projekt podpořený v roce 2011 z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), se zařadilo i statutární...

Po bok úspěšných firem, jejichž představitelé si v polovině loňského prosince z pražského Michnova paláce odnesli ceny za vítězství v jednotlivých kategoriích soutěže o nejlepší podnikatelský projekt podpořený v roce 2011 z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), se zařadilo i statutární město Plzeň. To dominovalo v jedné z celkem z osmi soutěžních kategorii, konkrétně v kategorii Prosperita (Infrastruktura pro podporu inovačního podnikání).

V ní na nejvyšší příčku západočeskou metropoli vynesl její projekt 2. etapy Plzeňského vědecko-technologického parku. Jím Plzeň navázala na už dříve uskutečněný projekt 1. etapy, v jejímž rámci byla vybudována část výzkumné a vývojové kapacity na Borských polích. Během 2. etapy byla stávající výzkumná a vývojová infrastruktura rozšířena o další objekty. Konkrétně jde o prostory pro administrativní zázemí, laboratoře a poloprovozní a zkušební prostory. (Připomeňme, že 3. příčku v této kategorii obsadilo město Kunovice na Uherskohradišťsku za svůj Podnikatelský inkubátor Kunovice-Panský dvůr.)

»Připravit kvalitní projekt, projít dotačním procesem a úspěšně celý záměr dokončit vyžaduje mnoho úsilí. Ty nejlepší projekty získaly titul Podnikatelský projekt roku 2011, ocenění si však zaslouží i další podnikatelé, kteří díky realizaci svých inovativních nápadů zvyšují konkurenceschopnost naší země,« uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Soutěž Podnikatelský projekt roku pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR spolu s agenturou CzechInvest. Mezi mediálními partnery soutěže byl také časopis Moderní obec.

Za město Plzeň se předání titulu zúčastnil náměstek primátora Martin Zrzavecký (druhý zleva) a ředitel Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně Erich Beneš (vpravo).

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *